Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Malkoç: Amerika’da teknolojiyi en iyi bulan ve uygulayan ödülünü aldık”

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Girişimcilik ve Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi (GİKAM) ile AKÜ Girişimcilik ve Kariyer Topluluğu tarafından Global Girişimcilik Haftası kapsamında düzenlenen “Girişimcilik ve Kariyer Zirvesi” Atatürk Kongre Merkezinde gerçekleştirildi.

Malkoç: Amerika’da teknolojiyi en iyi bulan ve uygulayan ödülünü aldık”

Dizayn Vip Yönetim Kurulu Başkanı Erbakan Malkoç’un konuşmacı olarak katıldığı zirveye; AKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şuayıp Özdemir, AKÜ GİKAM Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Koray Gürpınar, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, AFSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Sayın, Girişimcilik ve Kariyer Topluluğu Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Selman Koçak, Strong Step Group of Companies Yönetim Kurulu Başkanı Ferdi Nizamoğlu, iş insanları, akademik personel ve öğrencileri katıldı.

Malkoç Amerika’da teknolojiyi en iyi bulan ve uygulayan ödülü aldık”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

“700’Ü AŞAN ÜYEYE SAHİP TOPLULUĞUZ”

Zirvenin açılış konuşmasını yapan Girişimcilik ve Kariyer Topluluğu Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Selman Koçak, Girişimcilik ve Kariyer Topluluğunun faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Topluluk olarak pek çok faaliyet gerçekleştirdiklerini anlatan Koçak, “Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin resmi tek öğrenci topluluğuyuz. STK’lar ile planladığımız projeler hedeflerimizdeki ciddiyeti ortaya koymakta. Topluluğumuz kurulduğu günden bu yana sayısız etkinlik ve 700’ü aşkın üye kaydı alarak Afyon Kocatepe Üniversitesinin en aktif, en büyük ve en gözde topluluğu olmuştur.” dedi.

“GENÇLER, LÜTFEN İCAT ÇIKARTIN”

AKÜ GİKAM Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Koray Gürpınar ise girişimciliğin yaratıcı, üretken, inovatif ve vizyoner düşünebilme yeteneği olduğunu söyledi. Gürpınar, “Geçmişte ‘başımıza icat çıkarma, eski köye yeni adet’ getirme telkinleri ile büyüdük. Artık sadece değişime açık, değişebilen, katma değerde fark yaratan girişimcilerin var olacağı küresel bir dünyada yaşamaktayız. Sevgili gençler sizden ricam; lütfen icat çıkarın. Eski köye yeni adet getirin ve hayallerinizin peşinden koşun. Hayallerinizi gerçeğe dönüştürdüğünüzde çok daha mutlu olacaksınız.” diye konuştu.

“TEKNOLOJİYİ EN İYİ BULAN VE UYGULAYAN ÖDÜLÜNÜ ALDIK”

Daha sonra söz alan, Dizayn Vip Yönetim Kurulu Başkanı Erbakan Malkoç, başarısının sırrının her zaman inanmak olduğunu söyledi. Malkoç, “Ülkemizin önemli girişimcilerine gittik ve konuştuk. Biz otomobillerle konuşuyoruz; bağ kuruyoruz. Otomobiller bizimle konuşuyor dediğimizde üst düzey bir yöneticimiz ‘kim konuşacak otomobillerle’ diye tepki verdi. Ben de, ben konuşuyorum bundan sonra da herkes konuşacak diye cevap verdim. Gelinen noktada ise artık insanlar otomobillerle sesli komutlarla iletişim kurmaya başladı. Bunun patenti Allah’a hamd olsun bizde ve bu buluşumuz Amerika’da teknolojiyi en iyi bulan ve uygulayan ödülüne layık görüldü.” dedi.

Malkoç Amerika’da teknolojiyi en iyi bulan ve uygulayan ödülü aldık”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

“KARİYER İNSAN DOĞUP İNSAN KALABİLMEKTİR”

Malkoç, kariyerin sözcük anlamının bir insanın mesleğinde ilerlemesi ve devam etmesi olduğunu belirterek, “Hâlbuki kariyer böyle bir şey değil. Yüce Allah, ben sizi insan kariyerinde yarattım diyor. Siz bunu kalkıp bir mesleki gruba sıkıştırırsanız kariyerin ne olduğunu bilmemiş olursunuz. Sizden kariyerli olmanızı istiyorum gençler. Kariyer insan doğup insan kalabilmektir” dedi. Türkiye’de girişimci sıfatını hak etmeyen insanlara girişimci denilmesinden duyduğu rahatsızlığı anlatan Malkoç, “Girişimci insan birincisi üretecek. Girişimcilik marifet ve mücadele ister. Kimsenin söylediklerine takılmayacaksınız. Yapamazsınız, edemezsiniz diyen herkese kafa tutacaksınız. Bir başkasının yaptığını üretmeyeceksiniz. İkincisi ürettiğiniz ürüne değer katacaksınız. O değer marka değeridir. Üçüncü aşama ise ülkeyi mutlu etmektir. Girişimci insan kendi cebine ne girdiğine bakmaz ülkesine ne getirdiğine bakar.” diye konuştu.

 

Kariyer Zirvesi soru cevabın ardından AKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şuayıp Özdemir’in ve Strong Step Group of Companies şirketinde Yönetim Kurulu Başkanı Ferdi Nizamoğlu’nun Malkoç’a plaket takdimiyle sona erdi.