Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Mamalar can dostlar için ücretsiz dağıtılıyor

Bilecik Belediyesi tarafından başlatılan proje ile ev, lokanta, fabrika ve benzeri alanlardan toplanan atık yiyecek ve ekmekler, sokak hayvanları için mama oluyor.

Mamalar can dostlar için ücretsiz dağıtılıyor

Sokak hayvanları için anlamlı çalışmalara imza atan Bilecik Belediyesi, örnek bir çalışmayı daha uygulamaya koyarken üretilen mamaları, Atatürk Parkı’nda sokak hayvanlarına verilmek üzere vatandaşlara dağıttı.
‘Sokak hayvanları için güzel çalışmalarımızın devamı gelecek’’
Başlatılan uygulama hakkında kısa bir değerlendirmede bulunan Belediye Başkan V. Melek Mızrak Subaşı, “Can dostlarımız için çok güzel ve anlamlı bir çalışma başlattık’’ ifadelerini kullanarak şunları söyledi:
‘’Bilecik Belediyesi olarak kendi ekip arkadaşlarımızın gayretleriyle örnek bir uygulamayı geçtiğimiz aylarda başlattık. Başta ev, lokanta, fabrika ve benzeri alanlardan toplanan atık yiyecek ve ekmekleri, sokak hayvanları için mamaya dönüştürüyoruz. Bu projeyle belediyemiz bütçesine katkı sağlamanın yanı sıra israfı önlemiş oluyoruz. Hayvan severlerimiz bizden almış oldukları bu mamaları can dostlarımıza gönül rahatlığıyla verebilecek. Burada aynı zamanda mamaların içeriğini bizler belirlemiş olacağız. Böylece hem barınağımızdaki hayvanlarımız hem de bütün ilimizdeki hayvanlarımızı beslemiş olacağız. Aynı zamanda lokanta, fabrika ve benzeri noktalardaki yemek atıklarını ayrıştırarak geri dönüşüme kazandırmış olacağız.”

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Afyonkarahisar’da bugün hangi eczaneler nöbetçi
Sıradaki Haber Afyonkarahisar’da bugün hangi eczaneler nöbetçi