DOLAR 16,6965 -0.02%
EURO 17,4910 -0.25%
ALTIN 969,20-0,05
BITCOIN 3415052,24%
Afyonkarahisar
24°

AÇIK

13:13

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

“Mart’ın sonu bahar, FETÖ şifresidir”

“Mart’ın sonu bahar, FETÖ şifresidir”

ABONE OL
11 Mart 2019 14:08
“Mart’ın sonu bahar, FETÖ şifresidir”
0

BEĞENDİM

ABONE OL
“Mart’ın sonu bahar, FETÖ şifresidir”

MHP MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, Türkiye’yi bölmek için uğraşanların olduğunu vurguladı. Sözü 15 Temmuz gecesine getiren Taytak, o gece yaşadıklarını anlattı. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile o gece yan yana olduklarını söyleyen Taytak, Cumhur İttifakı’nın Yenikapı’da kurulduğunu söyledi.
“DEVLET BAHÇELİ İLE YAN YANAYDIK”
15 Temmuz gecesinde yaşananları da anlatan Milletvekili Taytak, Cumhur İttifakı’nın nasıl kurulduğundan da bahsetti. Milletvekili Taytak, “15 Temmuz akşamında Türkiye’de bir iç savaş adına yine bir bu hain FETÖ örgütü meclisimizi bombaladı, Cumhurbaşkanlığı Köşkünü bombaladı,  Özel Harekât binasını ve birçok yeri bombaladılar. O gece 250 tane şehidimiz var, binlerce gazimiz var. İşte o gün o bombalarını altında aslanlar gibi kardeşlerimiz meydanlarda mücadele ederken Milliyetçi Hareket Partisi’nin kıymetli Genel Başkanı adam gibi adam devlet adamı Türkmen beyimiz Devlet Bahçeli Bey o gün evinden çıktı, bu kardeşiniz de yanındaydı birlikte Milliyetçi Hareket Partisi’nin Genel Merkezine gittik.  Ve sabaha kadar orada durduk ve o kalkışmaya o hain saldırıya tek başımıza karşı çıktık. Nihayetinde sabah aydınlığında başaramadılar, kaçmakla uğraştılar. Birileri Yunanistan’a kaçtı, bir kısmı içinde yokmuş gibi davrandı ancak arkadaşlar Türk milleti yiğitlerce, aslanlar gibi meydanlara dikildi. O hain şerefsiz örgüte Türkiye’yi böldürmedik. İşte ondan sonra bir gelişme daha yaşandı. O da Yenikapı’da bir açık hava toplantısı ı yapıldı. Yenikapı ruhu diye ifade ettiğimiz Sayın Cumhurbaşkanımız da birlikte Sayın Genel Başkanımızın olduğu ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun de zoraki katıldığı milyonların olduğu Yenikapı’da toplantı yapıldı.  O günden sonra adı Cumhur İttifakı dediğimiz gönüllerin kardeşliği olan birliğin, beraberliğin, samimiyetin ve İhlâs’ın bereketin adı olan Cumhur İttifakı kurduk. Kiminle AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi ile kiminle Sayın Cumhurbaşkanımızla ve sayın genel başkanımızla birlikte kurduk.” dedi.
“PAZARA KADAR DEĞİL, MEZARA KADAR”
Cumhur İttifakı’nın devam edeceğini söyleyen Taytak, “O zaman bize dediler ki siz Milliyetçi Hareket Partisi olarak yıllardır AK Parti ile savaş ediyordunuz, her şeyi söylüyorsunuz. Şimdi ne oldu diye soruyorlar. Şimdi o gün başka bir şey oldu. Elbette Milliyetçi Hareket Partisi olarak 15 Temmuz öncesinde Sayın Cumhurbaşkanımıza diyorduk ki. ‘Sayın Cumhurbaşkanım çözüm sürecinden vazgeçin, bunlar sizin dilinizi anlamazlar. Bunlar hain bir örgüttür,  bunların dertleri Türk kardeşlerimizin özgürlüğü ve hürriyeti değil. Bunların dertleri orada bir Kürt devleti kurmaktır. Bu FETÖ denilen okyanus ötesindeki hain bu ülkeyi karıştırmaktadır, bununla ortak hareket etmemek gerekmektedir’ dedik. Ve Genel Başkanımızın ifade ettikleri her şey doğru çıktı.  Sonuçta 15 Temmuz sonra ki zamanda Cumhurbaşkanımız dedi ki ‘Bunlar beni atmışlar’. Sayın Cumhurbaşkanımız vatansever, saygıdeğer ve ülkesi için gerçekten büyük bir çaba gösteren bir Cumhurbaşkanımızdır Allah yolunu açık etsin. Biz ne yapalım Amerika’nın yanında mı duralım, Apo’nun yanında mı duralım, FETÖ’nün yanında mı duralım. Biz bunları tercih etmedik.  Selahattin Demirtaş’ın elini mi sıkalım yoksa Recep Tayyip Erdoğan’la beraber mi olalım. Elbette Recep Tayyip Erdoğan’la beraber olduk. İşte o ruhla birlikte anayasayı değiştirdik.  Cumhurbaşkanlığı Başkanlık Sistemini birlikte getirdik. Daha sonrasında 24 Haziran’da seçimler oldu. Bu seçimlerde Milliyetçi Hareket Partisi sizlerin desteğiyle 49 milletvekili ile mecliste ve Cumhurbaşkanımızın da, Cumhurbaşkanlığı Başkanlık Sisteminde Başkan olarak köşke oturdular. Ve o günden bugüne Türkiye çok daha güçlü, çok daha ne yaptığını bilen bir anlayış içerisindedir. Bu birliktelik pazara kadar değil, mezara kadar devam edecektir. Aynı Allah’a inanıyoruz, aynıpeygamber, aynı kıbleye yöneliyoruz. Onlar da vatanını seviyorlar, bizde seviyoruz. Şimdiomuz omuzayız, gönüller kardeşliğini kurduk şu an beraberiz.” ifadelerini kullandı.
“HDP İLE GİZLİ İTTİFAK YAPIYORLAR”
İYİ Parti ve CHP’nin HDP ile gizli bir ittifak içerisinde olduğunu söyleyen Taytak, “Şimdi geldik yerel seçimlere burada da ifade ettik ki Cumhuriyet İttifakı sürmeli ve devam etmelidir. Cumhur İttifakı sürüyor ve devam ediyor. Türkiye’nin 30büyükşehrinde Cumhur İttifakını kurduk.  27 büyükşehirde Milliyetçi Hareket Partisi kardeşlerimiz, AK Parti’nin belediye başkan adaylarını oy veriyor. Onlar da 3 büyükşehirde Adana, Mersin ve Manisa’da AK Partili kardeşlerimiz, Milliyetçi Hareket Partisi belediyelerini destekliyorlar. Türkiye’nin diğer İllerinde 51 il de herkes kendi adayları ile seçime giriyor. Fakat hiçbir seçim ve hiç bir hal bizim Cumhur ittifakımıza zerre zarar veremez.Cumhur İttifakının karşısında kimler var. Bu ittifakın karşısında CHP var.  CHP ne diyor, ‘HDP Türk siyasal hareketinin siyasi temsilcisidir’ diyor. Peki, İYİ Parti’nin genel başkanı ne diyor O da bunu söylüyor.  Temelli ne ediyor, ‘Doğuda Zillet ittifakı iktidara getireceğiz, batıda AK Parti ve Milliyet Hareket Partisini yeneceğiz’ diyor. Genel Başkanımız da diyor ki ‘İşte sizin adınız millet değil, sizinadınız zillet’ diyor.  Sizin derdiniz ülke değil, vatan değil, bayrak değil, sizin derdiniz bu ülkeyi bölmek. Biz de bu ülkeyi size böldürmeyeceğiz. Önümüzdeki hafta Recep Tayyip Erdoğan beyle, Sayın Genel Başkanımız elele önümüzdeki hafta İzmir’de miting yapacaklar. Sırt sırta yürüyecekler. Peki, CHP Genel Başkanı,  HDP Genel Başkanı, ÖDP Genel Başkanı, Saadet Partisi Genel Başkanı, İYİ Parti’nin Genel Başkanı, Apo’su, FETÖ’sü niye beraber çıkmıyorsunuz milletin huzuruna, niye saklıyorsunuz gizli ittifakınızı.  Niye HDP olarak Adana’da, Ankara’da ve İzmir aday çıkardın. İşte oralarda hem CHP’ye hemdeİYİ Parti’ye oy verecekler.” diye konuştu.
“BANA GÖRE BU FETÖ ŞİFRESİDİR”
CHP’nin seçim sloganı olarak kullandığı “Mart’ın sonu bahar” söyleminin ise FETÖ şifresi olduğunu iddia eden Taytak, “İşin özeti şu; dediler ki, Mart’ın sonu bahar diye yazmışlar.  Bana göre bu FETÖ şifresidir. Dertleri 31 Mart akşamının sabahında Cumhur ittifakı yüzde 50’nin altında oy alsın.  Cumhur ittifakı belediyeler kaybetsin. Biz tekrar hırlayalım. Biz tekrar seçime götürelim. Türkiye’yi tekrar istediğimiz gibi oynatalım.  Buna müsaade etmeyeceğiz.” dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.