Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Melek Mosso, Türk Mü?

Müzisyen, Müzik Öğretmen ve ünlü şarkıcı Melek Mosso’nun Türk olup olmadığı etnik kökeni gündem konuları arasında yerini aldı.

Müzisyen, Müzik Öğretmen ve

Peki, Melek Mosso, ya da gerçek adıyla Melek Davarcı, Türk mü?
Melek Mosso, 11 Kasım 1988 tarihinde, dünyaya geldi. Ailesi Denizli’ de yaşayan Mosso, müziğe 7 yaşında ilk bestesini yaparak başladı. Mosso, 9 yaşında Denizli Belediye Konservatuarı’nda bağlama ve Türk Halk Müziği dersleri almaya başladı. Ortaokulu Denizli Hacı Şakir Meliha Nilüfer Öz’de okuduktan, sonra Denizli Hakkı Dereköylü Güzel Sanatlar Lisesi’nde eğitimine devam etti. Lise döneminde yan flüt çalmaya başladı. Üniversite öğrenimini Adnan Menderes Üniversitesi Eğitim Fakültesi Müzik Öğretmenliği Bölümü’nde tamamladı. Öğrenim hayatı boyunca korist ve solistlik yaptı. Eğitimini tamamladıktan sonra geldiği İstanbul’da Kadıköy – Beşiktaş hattında müzik yaparak tanınırlığını arttırdı. Ayrıca piyano, yan flüt, solfej ve armoni dersleri vererek, müzik eğitimi almak isteyen öğrencilerini konservatuvar sınavlarına hazırladı. Çeşitli Müzik Yarışmalarına katılarak ödüller kazandı.
KEDİ ADLI TEKLİSİ UZUN SÜRE RADYOLARIN ÇALMA LİSTESİNDE YER ALDI
Müzisyen arkadaşları ile kurduğu Zbam The Band isimli grubu ile swing ve caz konseptli müzik yaparak çeşitli sahnelerde performans gösterdi. Melek Mosso, Yıldız Tilbe’nin “Vursalar Ölemem” isimli şarkısını yeniden yorumladığı video 100 milyonun üzerinde izlenme sayısına ulaştı. No.1’in TV dizisi Çukur için yapılan “Hiç Işık Yok” isimli şarkısında No.1’e eşlik etti ve bu parça 100 milyonun üzerinde izlenme sayısına ulaştı. Ayrıca “Hiç Işık Yok” isimli parça No.1’in “Siyah Bayrak” albümünde yer aldı. 2018 yılında söz ve müziğini kendisinin yaptığı teklisi “Kedi” ile uzun süre radyoların çalma listelerinde yer aldı. Kayseri’de dünyaya gelen Mosso, Türk’tür.