DOLAR 16,6471 0.72%
EURO 17,6337 0.56%
ALTIN 976,910,85
BITCOIN 350943-2,27%
Afyonkarahisar
16°

HAFİF YAĞMUR

13:12

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Meydanın adı: ZAFER

Meydanın adı: ZAFER

ABONE OL
3 Eylül 2019 14:12
Meydanın adı: ZAFER
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Belediye Meclisi Eylül ayı toplantısında Zafer Müzesi arkasında yeni yapılan meydana isim olarak oy çokluğu ile Zafer Meydanı ismi verilmesine karar verildi

Belediye Meclisi’nin Eylül ayı toplantısı dün akşam gerçekleştirildi. Toplantı başlangıcında Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) Asbaşkanı Mahmut Nedim Akülke, bu yılki şampiyona hakkında meclis üyelerine bilgi verdi.
ORDUEVİ’NDE İMAR DEĞİŞİKLİĞİNE RED
Toplantının dikkat çeken konularından birini Orduevi binasının bulunduğu alanda imar plan değişikliği yapılması konusu oluşturdu. Söz konusu alanda ilgili parsellerin fonksiyonunun değiştirilerek askeri alandan çıkarılması isteğini uygun görmeyen Bayındırlık ve İmar Komisyonu raporu oybirliği ile kabul edildi. Komisyon kararında Resmi Gazete’de yayınlanan yönetmeliğin ikinci fıkrası gerekçe gösterilerek imar plan değişiklikleri yapılırken planların sürekliliğinin, bütünlüğünün bozulmayacak nitelikte olması gerektiği belirtildi. Yapılması istenilen fonksiyon değişikliğinin imar planının süreklilik ve bütünlüğünü bozduğu bildirilen raporda fonksiyon değişikliğinin ve parselin çekme mesafesinin 10 metreden sıfır metreye çekilmesinin uygun görülmediği açıklandı.
MEYDAN’IN İSMİ İÇİN OY ÇOKLUĞUYLA KARAR
Bir önceki toplantıda yeni meydan isminin Cumhuriyet Meydanı yerine Zafer Meydanı olmasını öneren Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’e muhalefet partilerinin meclis üyeleri tepki göstererek meydan isminin Cumhuriyet Meydanı olarak kalması gerektiğinde ısrar etmişlerdi. Belediye Başkanı Mehmet Zeybek meydan ismi için yapılan anket çalışmasında ağırlıklı olarak Zafer isminin çıktığını ifade etti. Dün akşamki toplantıda Belediye Meclisi’nden Zafer Müzesi arkasında yeni yapılan meydana oy çokluğu ile Zafer Meydanı ismi verilmesi kararı çıktı. >> Burcu AYDIN’ın haberinin ayrıntıları yarın gazeteniz Kocatepe’de

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.