DOLAR 16,7632 -0.89%
EURO 17,7405 -0.76%
ALTIN 988,27-0,36
BITCOIN 352819-2,66%
Afyonkarahisar
21°

AÇIK

03:25

İMSAK'A KALAN SÜRE

Milletvekili Özkal’dan yeni bölüm müjdesi

Milletvekili Özkal’dan yeni bölüm müjdesi

ABONE OL
7 Mart 2018 13:43
Milletvekili Özkal’dan yeni bölüm müjdesi
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Milletvekili Özkal'dan yeni bölüm müjdesi

Üniversitelerin bulundukları yerleri kalkındıran bacasız fabrikalar olduğunu hatırlatan Milletvekili Özkal, Afyon Kocatepe Üniversitesi’nin tüm ilçelerde ve merkezde gelişimini sürdürmesi için ellerinden gelen her desteği vermeyi sürdüreceklerini söyledi.
Bolvadin Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’nu Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban ve AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak’la birlikte ziyaret eden AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Hatice Dudu Özkal, bir süredir çaba harcadıkları Bolvadin Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’nda yeni bir bölüm açılması çalışmalarının meyvesini verdiğini belirtti. Birkaç yıl içinde ilçede 4 yıllık lisans eğitimi alan öğrenci sayısının 2 bine yaklaşacağını sağlayacak Yönetim ve Bilişim SistemleriBölümünün Bolvadin Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’nun dördüncü bölümü olacağını ifade eden Milletvekili Özkal, Bolvadin Meslek Yüksekokulu ile birlikte ilçedeki üniversite öğrencisi sayısının 5 bin 500’ü aşacağını kaydetti. Bolvadin’in gelişimi için ellerinden gelen gayreti göstermeyi sürdüreceklerini anlatan Milletvekili Özkal, “Üniversitelerimiz hem kalkınma hem gelişim hem de tanıtım açısından çok büyük önem taşıyor. Bolvadin Uygulamalı Bilimler Yüksekokulumuzda 4 yıllık Muhasebe, Lojistik Yönetimi ile Bankacılık ve Sigortacılık bölümlerinin ardından Yönetim ve Bilişim Sistemleri Bölümü de açılacak. Bolvadinimize gelecek vadeden, öğrencinin tercih edeceği bölümlerin açılması için gayret gösteriyoruz. Örneğin geleceğin meslekleri arasında görülen Lojistik Yönetimi bölümümüz ilk kez bu yıl yani 2017-2018’de öğrenci aldı. Yeni açılan Yönetim ve Bilişim SistemleriBölümümüz de öğretim üyesi alımının ardından en kısa sürede öğrenci alacaktır. Her açılan bölümle birlikte ve her yıl bu bölümlerin birinci sınıfına yeni öğrenci geldikçe Bolvadin’deki öğrenci sayısı artacak.” dedi.
BOLVADİN’DE ÖĞRENCİ SAYISI 5 BİN 500’E ULAŞACAK
Kırkgöz Kampüsü’nün yeni kurulan üniversitelerin kampüsleriyle yarışacak nitelikte güzel ve iyi donanımlı bir kampüs olduğunu belirten AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Hatice Dudu Özkal, kampüsün sosyal alanlar açısından da hızla geliştiğini kaydetti. Bolvadin’de kredi yurtlar kurumu yurt yapımlarını da yakından takip eden Milletvekili Hatice Dudu Özkal, öğrenci sayısının artışın etkisini Bolvadin’in esnafının da günden güne daha fazla hissedeceğini anlattı. Dört yıllık bölümlerin öğrencilerinin okulu kazandıkları yerde meslek yüksek okulu öğrencilerine gör iki kat süre kaldığını da vurgulayan Milletvekili Özkal, “Afyon Kocatepe Üniversitemiz 50 bine çok yaklaşan öğrenci sayısıyla her geçen gün büyüyor. Kırkgöz Kampüsümüz ve Bolvadin Uygulamalı Bilimler Yüksekokulumuz da her açıdan eksiksik güzel bir eğitim alanı almış. Yüksekokul Müdürümüz Doç. Dr. Abdülkerim Çalışkan’dan, hedefleri çalışmaları ve öğrenci sayılarıyla ilgili bilgi aldık. 2010 yılında kurulup 2011 yılında ilk öğrencilerini alan Yüksekokulumuza 7-8 yıl gibi kısa bir sürede 4 bölüm kazandırdık. Bir bölüm öğrenci almaya başladığı andan itibaren her sene 50-100 öğrenci kabul ediyor. Şu an Yüysekokulumuzda Bin 100 civarı olan öğrenci sayımız Yeni açılan Yönetim ve Bilişim Sistemleribölümümüz de öğrenci aldıktan sonra Yüksekokulumuzdaki öğrenci sayısı 2 Bin’e yaklaşacak. Bolvadin Meslek Yüksekokulumuzda da 3 Bin 500 yıllık öğrencimiz var. Her öğrenci hem Bolvadinimiz hem de Afyonkarahisarımız için bir kazanç. Esnafımızın gelirini arttıran öğrencilerimiz, zaman içinde bulundukları yeri sevip buranın gönüllü birer elçileri haline geliyorlar.” şeklinde konuştu
İKİNCİ ÜNİVERSİTE TALEBİNİN DE TAKİPÇİSİYİZ
Afyon Kocatepe Üniversitesi’ni güçlendirmenin yanı sıra Afyonkarahisar kamuoyunda talep edilen ikinci üniversite ile ilgili çalışmaları da yakından takip ettiğini kaydeden Milletvekili Hatice Özkal, bir şehre ikinci üniversite kurulması için Yükseköğretim Kurulu’nun 50 bin öğrenci sayısının aşılmasını gerekli gördüğünü vurgulayarak, AKÜ’nün öğrenci sayısı itibariyle 50 bine çok yaklaştığına değindi. AKÜ’nün henüz 50 bin öğrenci sayısını yakalamamış olmasına rağmen bu yöndeki talebin yerine getirilmesi için de çalışmalarda bulunduklarını kaydeden Özkal sözlerini şöyle tamamladı, “Afyonkarahisarımız ve ilçelerimiz öğrencilerimizle birlikte hızla kalkınıyor. Öğrenci geldikçe esnafın kazancı da artıyor, öğrencilere yönelik işletmelerin sayısı da artıyor. Yurtlar, kafeler, restoranlar insanımıza yeni iş imkanı tanıyor. Afyonkarahisar’ı her manasıyla bir öğrenci şehri haline getirmek için çabalarımızı sürdüreceğiz.” 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.