Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Milletvekili Taytak, Afyon’un Taleplerini Bakan Uraloğlu’na İletti

Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak’ı TBMM’de Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu’nu ziyaret etti. Ziyarette Afyonkarahisar Beton Travers Fabrikası, Karayolları Bölge Müdürlüğü Kurulması Talebi ve Sinanpaşa İlçesi Talepleri Konuşuldu.

Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar

Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, “Daha önce Sayın Bakanımıza ilimizde bulunan Travers Fabrikamızın sorunlarını iletmiştim. Türkiye ekonomisine katkı saylayan, devlet demir yollarının özel sektöre olan bağımlılığını azaltan ve rekabet ortamı sağlayan Afyonkarahisar ilimizde bulunan Beton Travers Fabrikamız; günden güne kan kaybetmektedir. 2024 Ocak ayı itibari ile yeni emekli olanlar ile çalışan sayısı 20’nin altına düşmüş, 2024 Temmuz ayı itibariyle ise 10’un altına düşecektir. Hal böyle olunca üretim tamamen duracak fabrikamızın kapısına kilit vurulacaktır. Bugün Bakanımıza fabrikamızdaki verilen siparişler artırılmasının, işçi istihdamına destek sağlanmasının ve Beton Travers Fabrikası Afyonkarahisar’da kalmasının önem arz ettiğini tekrar ilettim. İnşallah en kısa zamanda bu sorunun çözülmesini beklemekteyiz” dedi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu Beton Travers Fabrikası ile ilgili bakanlık birimlerinin konu ile ilgili çalışma yaparak, en kısa sürede görevlendirilecek yetkililerin yerinde inceleme yapacaklarını Milletvekili Mehmet Taytak’a ifade etti.

“KARAYOLLARI BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ’NÜ İSTİYORUZ”

Taytak, “Uzun zamandır yakından takip ettiğim konulardan birisi da Afyonkarahisar ilimize Karayolları Bölge Müdürlüğünün kurulmasıdır. Konya ve Antalya bölge müdürlüklerinin sınırları içerisinde yer alan ilimizde bu sebepten dolayı karışıklıklar yaşanmaktadır. 1980 darbesinden sonra kapatılan ilimize Karayolları Bölge Müdürlüğünü tekrar istemekteyiz. Afyonkarahisarlı hemşehrilerimiz 44 yıldır bölge müdürlüğünün açılmasını beklemektedir. Bu konunun takipçisi olacağımı ve Sayın Bakanımızdan desteklerini istediğimizi belirttim” ifadelerini kullandı.

Milletvekili Taytak, “Sinanpaşa İlçemizde Devlet hastanesi yanından Kılıçarslan Beldesi-Antalya yoluna kadar uzanan 9 km’lik yola sıcak asfalt yapımı talebimizi ve aynı yolda hastane yanında bulunan köprünün genişletilip, köprü açısının düzeltilmesi ile yaşanan trafik kazalarının önleneceğinin önem arz ettiğini Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sayın Abdulkadir Uraloğlu Beyefendi’ye aktardık” dedi.

Görüşme sonrası Milletvekili Mehmet Taytak, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu’na Afyon Mermeri’nden yapılmış satranç takımı hediye etti.