Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Milletvekili Taytak’tan Karayolları İçin Önemli İstek!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın 2024 yılı bütçe görüşmelerinde konuşan MHP Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, “Afyonkarahisarlı hemşehrilerimiz 44 yıldır Karayolları Bölge Müdürlüğü’nün açılmasını beklemektedir. Desteklerinizi bekliyoruz.” dedi.

Milletvekili Taytak’tan Karayolları İçin Önemli İstek!

Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın 2024 yılı bütçe görüşmelerinde bir konuşma yaptı. Taytak, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tüm politikalarını Türkiye yüzyılında; insan ve çevre odaklı, akıllı ve güvenli entegre ulaştırma sistemleri ve hızlı iletişim ağlarıyla dünyada öncü olma vizyonuyla sürdürdüğünü söyledi.

 

TAYTAK’TAN BAKAN URALOĞLU’NA TEŞEKKÜR

Bolvadin ilçesiyle ilgili talep edilen çalışmaların tamamlanmasından dolayı Bakan Abdulkadir Uraloğlu’na teşekkür eden Milletvekili Taytak, “Sayın Bakanım, şahsınızı ziyaretim sırasında Karayolları Genel Müdürlüğü döneminizde de yakinen takip ettiğiniz ve Afyonkarahisar ilimiz için çok önemli gördüğüm taleplerimizi tarafınıza iletmiştim. 2002 yılından bu yana yapılması beklenen, Emirdağ-Bolvadin-Çay bölünmüş yolumuzun kalan 3,5 kilometrelik kısmı verdiğiniz talimatla hemen tamamlanmaya başlanmış, Bolvadin ilçemiz sanayi kavşağında bulunan çok sayıda kazaya neden olan kavşağın genişletilmesi çalışmaları ise tamamlanmıştır. Şahsınıza ve emeği geçen herkese teşekkür ederim.” diye konuştu.

 “TALEPLERİMİZLE İLGİLİ TALİMATLARINIZI BEKLEMEKTEYİZ”

Afyonkarahisarla ilgili çözülmesi önem arz eden konuları da aktaran Taytak, “Afyon-Denizli karayolu üzerinde bulunan Evciler ilçemize ve yedi tane köyümüze giriş çıkış yapıldığı bozan kavşağına sinyalizasyon yapılması, tır ve kamyon giriş çıkışlarının yoğunluğundan kaynaklı mağduriyetler yaşanan, Afyon-Şuhut yolu güzergahında bulunan Nuribey Kasabamıza giriş hattı cep konulması, Bolvadin ilçemizde yer alan Bizans, Selçuklu ve Osmanlı Devleti’nin izlerini taşıyan, ipek yolu üzerinde bulunan Kırkgöz Köprümüzün restorasyon uygulaması ihalesi yapılması taleplerimiz vardır. İnşallah kısa zaman içerisinde bu taleplerimizle ilgili talimatlarınızı beklemekteyiz.” dedi.

“KARAYOLLARI BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNÜ TEKRAR İSTİYORUZ”

Karayolları Bölge Müdürlüğü’nün, Afyonkarahisar’a kazandırılması talebini tekrar ileten Taytak, “Sayın Bakanım, ülkemizin, güneyinden kuzeyine, doğusundan, batısına tüm yollar Afyonkarahisar’ımızdan geçmektedir. Türkiye’nin en önemli kavşak noktalarından birisi olan ilimizde 727 km karayolu bulunmaktadır. Konya ve Antalya bölge müdürlüklerinin sınırları içerisinde yer alan ilimizde bu sebepten dolayı karışıklıklar yaşanmaktadır. 1979 yılında açılan, 1980 darbesinden sonra kapatılan ilimiz Karayolları Bölge Müdürlüğünü tekrar istemekteyiz. Konuyu tarafınıza daha önce iletmiştim sayın bakanım. Ankara- İzmir karayolu üzerinde 1.Organize Sanayi Bölgesi karşısında bulunan, 90 bin metrekarelik alana, 12 bin metrekarelik kapalı hizmet binası bölge müdürlüğü için yapılmış ve bu bina bölge müdürlüğü için fevkalade yeterlidir. Afyonkarahisarlı hemşehrilerimiz 44 yıldır bölge müdürlüğünün açılmasını beklemektedir. Desteklerinizi bekliyoruz sayın bakanım.”

 “BETON TRAVERS FABRİKASI AFYON’DA KALMALIDIR”

Milletvekili Taytak sözlerini şöyle tamamladı:

“Türkiye ekonomisine katkı saylayan, Devlet Demir Yolları’nın özel sektöre olan bağımlılığını azaltan ve rekabet ortamı sağlayan Afyonkarahisar’da bulunan Beton Travers Fabrikamız; günden güne kan kaybetmektedir. Verilen siparişler artırılmalı ona göre işçi istihdamı sağlanmalı ve Beton Travers Fabrikası Afyonkarahisar’da kalmalıdır. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımızın ve ilgili kurumlarımızın 2024 yılı bütçelerinin hayırlı ve bereketli olmasını diliyorum.”