Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Miraç Gecesi İslam Dünyasının Birliğine Vesile Olsun

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Miraç Kandilini kutladı. Başkan Zeybek, Müslüman Âlemi ile Afyon halkının Miraç Kandilini kutladı. Zeybek, “Bu mübarek gecede yapılan duaların; İslam dünyasının birlik, dirlik ve beraberliğine, kardeşliğimizin güçlenmesine vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.” dedi.

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek,

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, mübarek Miraç Kandili’nin hayırlara vesile olmasını diledi.

“MANEVİ GECELERDEN EN İYİ ŞEKİLDE İSTİFADE ETMELİYİZ”

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Miraç Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Zeybek, “Alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (SAV) hikmet dolu yolculuğu olan mübarek Miraç Kandiline erişmenin huzuru içerisindeyiz. Miraç; insanlığa yol gösterici olarak gönderilen Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in, Allah’ın davetiyle Mescid-i Haram’dan Mescid-i Aksa’ya, oradan da göğe, yüce âlemlere ve ilahi huzura yükseldiği mukaddes ve manevi bir yolculuktur. İslam Alemi olarak manevi dünyamızın aydınlandığı, asırlardan bu yana coşku ile idrak ettiğimiz bu manevi gecelerden en iyi şekilde istifade etmeliyiz. Manevi duyguların en üst seviyede yaşandığı mübarek günde ülkemizin bekası, afetlerin ve savaşların son bulması için dua edelim.” dedi.

“ZULÜM ALTINDAKİ MÜSLÜMANLAR İÇİN DUALARIMIZI EKSİK ETMEYELİM”

Başkan Zeybek, sözlerini şöyle tamamladı: “Manevi hayatımızı canlandıran, yardımlaşma ve dayanışma duygularımızı harekete geçiren Miraç Kandili gecesinde hatalarımız için Rabbimizden mağfiret dilemeli ve verdiği nimetler için şükretmeliyiz. Bununla birlikte devletimizin bekası, milletimizin birlik ve beraberliği, zülüm altındaki Müslüman kardeşlerimizin en kısa zamanda selamete ulaşması için duamızı eksik etmemeliyiz. Bu duygu ve düşüncelerle tüm Müslüman Âleminin ve hemşehrilerimin Miraç Kandilini tebrik ediyor, bu gecede yapılan duaların; İslam dünyasının birlik, dirlik ve beraberliğine, kardeşliğimizin güçlenmesine, insanlığın sağlık, huzur ve mutluluğuna vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.”

 

Afyon Haber Son Dakika Afyon Namaz Vakti