DOLAR 16,8853 -2.7%
EURO 17,8334 -2.47%
ALTIN 991,58-2,31
BITCOIN 359184-1,79%
Afyonkarahisar
17°

PARÇALI AZ BULUTLU

13:12

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Mısırlıoğlu; Vali Çiçek’in parlaması  AK Parti’li vekilleri çileden çıkardı

Mısırlıoğlu; Vali Çiçek’in parlaması AK Parti’li vekilleri çileden çıkardı

ABONE OL
17 Mayıs 2022 23:06
Mısırlıoğlu; Vali Çiçek’in parlaması  AK Parti’li vekilleri çileden çıkardı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İYİ Parti İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu, Vali Gökmen Çiçek’in projeleri ile parlamasının AK Parti teşkilatını ve Milletvekillerini çileden çıkardığını ileri sürdü. Mısırlıoğlu, “Sayın Valimiz Gökmen Çiçek’e maalesef sahip çıkmadılar. Bugün onu övenler içten içe sevinçten gülmektedirler” dedi

 

İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu, dün öğlen partide basın toplantısı düzenledi. Partililerinde hazır bulunduğu toplantı başlangıcında parti üyeleri tarafından İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu’nun doğum günü nedeniyle hazırlanan doğum günü partisi kesildi. Mısırloğlu, partililere kutlama için teşekkür ederek, “Bir daha ki doğum günümü daha geniş bir salonda partimizin iktidarında kutlamak nasip olsun.” dedi.
“SAYIN VALİMİZ ÇİÇEK’E
MAALESEF SAHİP ÇIKMADILAR”
Muhammed Mısırlıoğlu, Afyonkarahisar’ın en çok sevilen Valisi olarak vurguladığı Gökmen Çiçek’i Kayseri’ye uğurlama hüznünün yaşandığını ifade etti. Mısırlıoğlu, “Böyle bir Vali Afyonkarahisar’a 40 yılda bir gelir. Sayın Valimizin uzun bir süre kalmaması ilimiz için büyük kayıptır. Gerçekten Afyon’u bütünleştiren, kardeşlik ilişkisini ön safta tutan, halka bütünleşen bir Valiye ne yazık ki sahip çıkılmadı. Afyonkarahisar’ın her ilçesinde, beldesinde, kasabasında, köyünde Sayın Valimizin ayak izleri vardır. Valimiz Afyonkarahisar için bir şanstı. Henüz iki yılını doldurmadan ilimizden ayrılması Afyonkarahisar için büyük üzüntü kaynağıdır. Böylesine başarılı, dinamik, gece gündüz demeden Afyonkarahisar için çalışan Sayın Gökmen Çiçek’in projelerini tamamlamasına izin verilmemiştir. Elbette Sayın Gökmen Çiçek Afyon’dan bir gün gidecekti ama o gün bu gün değildi. Sayın Valinin projeleri ile parlaması AKP teşkilatını ve AKP Milletvekillerini sanırım çileden çıkarmıştır. Sayın Valimiz Gökmen Çiçek’e maalesef sahip çıkmadılar. Bugün onu övenler içten içe sevinçten gülmektedirler. Sayın Gökmen Çiçek Valimizin Allah yolunu, bahtını açık etsin. Yeni Valimiz Sayın Kübra Güran Yiyitbaşı’na da başarılar dileriz. İnşallah Sayın Gökmen Çiçek’in yarım kalan projelerini tamamlayarak Afyonkarahisar’ da iz bırakır.” diye konuştu.
“ÇİFTÇİ ELEKTRİK BORCUNU
HASAT SONU FAİZSİZ ÖDESİN”
Muhammed Mısırlıoğlu, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay’ın, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a çiftçilerin tarımsal sulamada kullandıkları elektrik faturalarını, ödeme zorluğu yaşadıklarını bildirdiğini belirtti. Mısırlıoğlu, “Günaydın, hoşgeldin Sayın Başkan. Çiftçimizi hatırlamak yenimi aklınıza geldi? Çiftçimiz mazot, gübre, tohum alamazken siz neredeydiniz? Ülkede icralık olmayan çiftçimi bıraktınız? Verdiğiniz desteklerle çiftçimiz traktörüne bir depo mazot alamıyor. Çiftçimizi borç batağına düşürdükten sonra onları kurtarmaya çalışmak samimiyetten uzak bir yaklaşımdır. Yediemin depoları haczedilmiş traktörlerden geçilmiyor. Milletimizden öyle koptunuz ki ne hikmetse çiftçimizin içler acısı halini seçim arifesine gelince hatırladınız. Ekemeyen üretemeyen bir çiftçi, pazardan taneyle bile domates alamayan vatandaş. ÇAYKUR Kuruçay fiyatına yüzde 43,7 zam yaptı. Sayenizde çay bile artık lüks oldu. Vatandaşa bir bardak çayı bile çok gördünüz. Sayın Uluçay, çitçimiz elektrik faturalarını ödeyemiyor, elektrik borçlarını ödemesi için çiftçiye kredi verilsin diyor. Çiftçimizin kredi alabilecek halimi kaldı? Çiftçimize maden bir iyilik yapacaksınız çitçimiz elektrik borçlarını hasat sonunda faizsiz ödesin.” şeklinde konuştu.
“SIĞINMACILAR KONUSUNDA
AFYON HALKINI SUKUNETE
DAVET EDİYORUM”
“Üretmeyen toplumlar batmaya mahkûmdur. Piyasaların olumsuz göstergesi önce marketlere yansıyor.” diyen Mısırlıoğlu, “İktidar müjde diye pazarladığı paketin bedelini garibandan çıkarmaktadır. Asgari ücretlinin ekmeğinden aldığı vergiyle yandaşını kurtarmaktan zerre utanmıyor. Suriye’den gelenlerle birlikte başlayan kontrolsüz göç, Afganistan’dan gelen sığınmacılarla artarak devam ediyor.13 Mayıs 2022 Cuma günü Emirdağ ilçemizde Suriyeliler demir sopa, bıçak ve odunlarla bir birlerine girdiler. Emirdağ çarşı meydanını adeta savaş alanına çevirdiler. Bu olay meydana gelen ilk olay değildir ve maalesef sonda olmayacaktır. Buradan tüm Afyonkarahisar halkını sükûnete davet ediyorum. Tahriklere kapılmayalım. Sayın Cumhurbaşkanı bir gün Suriyelileri göndereceğiz diyor, öbür gün kesinlikle göndermeyeceğiz diyor. Hep birlikte iktidarın tutarsız politikalarının sonucunu birlikte izliyoruz. Sığınmacılar konusunda İYİ Parti çözüm önerilerini ve iktidara geldiğinde yapacaklarını halkımıza her fırsatta anlatmaktadır.” ifadelerine yer verdi.
“AFYON’UN HER KARIŞ TOPRAĞI ALTINDAN
DAHA DEĞERLİDİR”
Emirdağ yaylalarında doğayı koruma noktasında mücadele verildiğini ifade eden Mısırlıoğlu, “Bu topraklarda Emirdağ köylüleri hayvanlarını otlatıyor ve Yörüklerimiz yayla olarak kullanıyor. Afyonkarahisar’ın her karış toprağı altından daha değerlidir. Siyanürün havaya, suya, toprağa karışması oradaki yaşamı, canlı varlıklarını tehdit edecektir. Yaylalarımıza her zaman sahip çıkacağız. Altın aramak isteyenlerin her zaman karşısında olacağız. Burada altın aramak isteyenlerin ruhsatları derhal iptal edilmelidir. Bu şirketin kimlerle bağlantılı olduğunu halkımız bilmektedir. Maden aramak isteyen şirket Meraları ve hayvan otlama alanlarını tahrip edecektir. Biz buna izin vermeyeceğiz. Halkımızın yanındayız.” ifadelerini kullandı.
“ÇIRAKLIK OKULUNDA
BİRİ ÖLMEDEN ÖNLEM ALINMALI”
Afyonkarahisar Mesleki Eğitim Merkezi eski adıyla Çıraklık Okulu’nda, istenmeyen olaylardan duyulan rahatsızlığı dile getiren Mısırlıoğlu şöyle konuştu: “Maalesef bu eğitim merkezinde son zamanlara istenmeyen olaylar meydana gelmektedir. Sıkça öğrenciler arasında bıçaklamaya varan kavgalar olmaktadır. Önceki yıllarda okulda bulundurulan güvenlik personeli bu yıl bulundurulmamaktadır. Olaylara anında müdahale den bir güvenlik personelinin olmayışı istenmeyen olayları tetiklemektedir. Okul yönetimi okul bahçesinden çıkında nerde kavga ederseniz edin zihniyeti ile olayları okul dışına taşımaktadır. Bizim sorumluluk sahamız dışında diyerek olaydan sıyrılmaktadır. Burada önlem alınması için bir yavrumuzun mu canını mı kaybetmesi lazımdır? Yetkililerden derhal ve ivedilikle bu okulda gerekli güvenlik önlemlerinin alınmasını derhal ve ivedilikle talep etmekteyiz. Milli Eğitim Müdürlüğü bu okula bir güvenlik görevlisi tahsis etmelidir.”
“AFYON KAYMAĞI GİBİ DİYE ÖVÜNDÜKLERİ YERLER
PİSLİK İÇERİSİNDE”
“Nereye el atsanız elinizde kalıyor, daha dün yapılan Veysel Eroğlu Kapalı Spor Salonu tel tel dökülüyor, her gün bir parçası kopuyor. İlimizde bulunan Öğretmenevi bakımsızlıktan tel tel dökülmektedir.” diyen Mısırlıoğlu şunları söyledi: “Öğretmenlerimizin ve milli eğitim personelinin konaklaması için yapılmış olan bu tesisin içler acısı hali bizleri üzmektedir. Aylardır yapılmayan tadilat çalışmaları yeni yapılmaya başladı. Bu hafta ilimizden birkaç kare fotoğraf karesi göstermek istiyorum. Başıboş gruplar halinde gezen sokak köpekleri ve ‘Afyon kaymağı’ gibi diyerek övündükleri cadde ve sokaklarımızın içler acısı hali. Alt geçitler, üst geçitler pislik içerisinde. Biz defalarca dile getirmekten bıktık ama Afyon Belediyesi çözüm bulmamakta inat ediyor. Projelerimizin yüzde seksenini yaptık diyen Başkan geçtiğimiz Pazar günü çekilen bu fotoğraflara bak ondan sonra konuş.”
“AFYON BELEDİYESİ
3 YILI CEK VE CAKLA GEÇİRDİ”
Afyonkarahisar Belediye yönetiminin 3 yılda hiçbir soruna çözüm bulamadığını iddia eden Mısırlıoğlu şunları kaydetti: “Cek ve çak ile geçen 3 yıl. Trafik sorunu çözülemeyen bir kent, sokakları köpek sürülerinden geçilemeyen bir kent, yağmur sularının caddelerini göle çevirdiği bir kent, alt ve üst geçitleri pislik içerisinde bir kent, Mayıs ayı çıkarken hala bozulan yolları yapılmayan bir kent, sokakları dilenci işgalinde bir kent, otopark sorunu çözülemeyen bir kent, Mekanik katlı otopark yapacağız diye yıkılan, yapamayınca kaderine terk edilen bir kent, otopark yapacağız denilen sonrada yandaşlara peş keş çekilen arazilere sahip bir kent, tehlike saçan çocuk oyun alanlarına sahip bir kent, milyarları bisiklet yolu yapıyoruz diyerek çöpe atılan bir kent. İşte sizin hizmet yaptık dediğiniz kentin hali.”
“KİRAZ ÜRETİCİSİ BU YIL ZORDA BU YIL KİRAZ 40 TL’DEN AŞAĞI DEĞİL”
Afyonkarahisar’ın önemli gelir kaynaklarından olan kirazla ilgili üreticilerin bu yıl dertli olduğunu söyleyen Mısırlıoğlu, “Kiraz üreticimiz dertli. Olumsuz hava şartları nedeniyle Sultandağı bölgemizde kirazda yüzde 70 hasar kaybı oluştu. Don olayının vurduğu bahçelerde verim kaybının bazı bölgelerde yüzde 70’leri aşacağını belirten üreticiler hasar tespitinin yapılarak üreticilerin bir an önce desteklenmesi gerektiğini söylediler. Dört ton kiraz toplanan yerden bir kasa kiraz toplamak mucize gibi bir şey. Çiftçimiz kara kara düşünüyor. Çitçimizin bu kışı çıkarması zordur. İlçe Tarım Müdürlüğü acilen hasar tespiti yapmalıdır. Tespit edilen rakam laf olsun diye tespit edilmemeli. Elektrik fiyatları, kooperatife ödenen sulama bedelleri ortada. Çiftçimizin yarasına merhem olacak bir rakam tespit edilmeli. Çiftçimize destek olunmalı. Üreticimiz artan maliyetler karşısında geçtiğimiz yıl 14 TL olan kirazın bu yıl 40 TL aşağı olamayacağını ifade ediyor. Sultandağı İYİ Parti İlçe Başkanımız bölgenin tamamını gezdi ve ürünlerin büyük ölçüde don neticesinde zarara uğradığını gördü. Kilolarca kiraz veren dallarda, birer ikişer kiraz kalmış ve çoğunluğu ne yazık ki dökülmüş ya da kurumuş. Dünyaca ünlü kirazların yetiştirildiği bölgede ekonomik buhran çiftçilerin de boğazını sıkıyor. Bir ara 8-10 TL’ye kadar ürün satılabilen bölgede geçtiğimiz yıl kiraz maliyetinin de altına satıldı. Bu yıl verim de düşük olacak ve üreticiler ciddi mağduriyet yaşayacak. Bunun neticesinde tüketici de çok pahalıya ürün almak zorunda kalacak.” dedi.
“EYT’LİLER LÜTUF
DEĞİL HAKLARINI İSTİYOR”
Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) konusunda görüşlerini açıklayan Mısırlıoğlu, “İnsanlarımızın tek istediği insan onuruna yakışır maaşla, hayalini kurduğu emeklilik planlarına kavuşmaktır. İktidar çalışmalar yapıyoruz diyerek vatandaşımızı oyalamaktadır. Muhalefetin çözüm önerileri AKP ve onun küçük ortağı tarafından red edilmiştir. Vatandaşlarımız her seçim zamanında söz alıyorlar. Ama her seferinde; Arkasında durulmayan sözlerin, hüsranına uğruyorlar. İtilip kakılıyor, yok sayılıyor, mağduriyetleriyle bir başlarına bırakılıyorlar. Torun sevecekleri yaşta, hayatlarını sürdürebilmek için, ağır şartlarda çalışıyorlar. Yaş sebebiyle iş bulamıyorlar, yaş sebebiyle emekli olamıyorlar. Primlerini ödemelerine rağmen, sağlık hizmetlerinden yararlanamıyorlar. Emeklilik şartlarını doldurmalarına rağmen, yaşı beklemeye mahkûm ediliyorlar. EYT’liler lütuf değil haklarını istiyor. İYİ Parti EYT kardeşlerimizin sorunu için çözüm önerilerini açıklamıştır. EYT çözüm planımızın yıllık maliyeti; Geçmediğimiz köprüler, kullanmadığımız yollar, gitmediğimiz hastaneler, binmediğimiz uçaklar için, yandaşlara ödenen, hazine garantilerinin, yıllık yükünden, daha az olacaktır. AK Parti iktidarının 20 yılda çözemediğini, iş başına gelir gelmez, biz çözeceğiz EYT’li kardeşlerimizi, yıllardır hasretle bekledikleri haklarına biz kavuşturacağız.” diye konuştu.
“19 MAYIS ÖZGÜRLÜK
SEVDAMIZIN YANSIMASIDIR”
Mısırlıoğlu sözlerini şöyle tamamladı: “19 Mayıs 1919, Milli Mücadele için ilk adımın atıldığı, kurtuluş meşalesinin yakıldığı, karanlık dönemin aydınlık günüdür. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün azim ve kararlılıkla başlattığı, şanlı tarihimizin dönüm noktalarından biri ve milletimizin yeniden varoluş mücadelesinin ilk kıvılcımı olan 19 Mayıs, tarih boyunca hep yükseklerde tuttuğumuz özgürlük sevdamızın bir yansımasıdır. 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun’da başlayan kurtuluş hareketi Cumhuriyetimizin başlangıcı olmuştur. Şundan eminiz ki bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceği, bilgi çağının gereksinimlerini üzerinde taşıyacak gençlerimizin elinde olacaktır. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatanımızın bölünmez bütünlüğü, aziz milletimizin bağımsızlığı, huzur ve refahı için canlarını feda eden tüm şehitlerimizi, gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, sevgili gençlerimiz ve hemşehrilerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı şimdiden kutluyorum.” şeklinde konuştu.

 

İYİ Parti’ye katılanlara rozet takıldı

 

İYİ Parti basın toplantısı öncesinde partiye üye olan 7 kişiye İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu tarafından rozetleri takıldı.
Dr. Güven Aka, Emekli Albay Nahit Pekiner, Emekli Komutan Mehmet Şenerkek, Emekli Mustafa Şener, İnşaatçı Hüseyin Sazan, Ev Hanımı Güler Kurtul ve Ev Hanımı Nesibe Mahmudova İYİ Partili oldu. Mısırlıoğlu, partisine katılımları nedeniyle yeni üyelere teşekkür ederek kendilerine güç kattıklarını söyledi.
>> Burcu AYDIN’ın Haberi

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.