DOLAR 16,5577 0.19%
EURO 17,5616 -0.04%
ALTIN 969,38-2,27
BITCOIN 344949-2,69%
Afyonkarahisar
19°

HAFİF YAĞMUR

03:25

İMSAK'A KALAN SÜRE

Miting ve gösteriler 5 alanda yapılabilecek

Miting ve gösteriler 5 alanda yapılabilecek

ABONE OL
17 Şubat 2018 12:24
Miting ve gösteriler 5 alanda yapılabilecek
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Miting ve gösteriler 5 alanda yapılabilecek

Afyonkarahisar Valiliği tarafından Açık hava toplantı ve gösteri yürüyüşü güzergahları ile miting alanları ve afiş, pankart asılacak yerler hakkında yeni bir düzenlemeye gidildi.
2911 Sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunun 6. Maddesi ile Kanunun Uygulanmasına Dair Yönetmeliğin 3. Maddesinde belirtilen hükümler gereğince Valilik Onayı ile yürürlüğe konulan Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Güzergâhları yeniden değerlendirilerek 2018 yılında uygulanmak üzere Valilik Makamının Onayı ile yeniden tespit edildi. Buna göre Afyonkarahisar şehir merkezindeki açık hava toplantı ve gösteri yürüyüşü güzergahları şöyle belirlendi:
1- CUMHURİYET MEYDANI (ANIT PARK ÖNÜ)
Toplantı  (Miting) alanı:  Vilayet kavşağı, Anıt Park, ile Gazlıgöl Caddesi ile Milli Birlik Caddesinin kesiştiği kavşak arası (Cumhuriyet meydanı) toplantı alanıdır.
Toplanma alanı: İlimiz Alpaslan Türkeş Bulvarı ile Gazlıgöl Caddesinin kesiştiği Demiryalayan Türbesinin bulunduğu kavşak toplanma alanıdır.
Alternatif Toplanma alanı: İmaret Camii yanında bulunan hamam,  Şeker Bank ile Bizim dönerci arasında kalan alan toplanma alanıdır.
Alternatif Toplanma alanı: 2. Dumlupınar Caddesi ile Osman Atilla Caddesini kesiştiği nokta ile  HSCB bankası önünde bulanan alan toplanma alanıdır.
Dağılma alanı: Cumhuriyet meydanı ve alana çıkan sokaklar ve caddeler dağılma bölgesi olacaktır.
Yürüyüş güzergahı: Toplanma alanından hareketle Gazlıgöl Caddesini takiben Cumhuriyet meydanında (Anıt park önü) son bulan güzergahtır.
Alternatif Yürüyüş Güzergahı: Toplanma alanından hareketle Milli Birlik (Bankalar) Caddesini takiben Cumhuriyet meydanında  (Anıt park önü) son bulan güzergahtır.
Alternatif  Yürüyüş Güzergahı: Toplanma alanından hareketle Milli Birlik (Bankalar) Caddesini takiben Cumhuriyet meydanında  (Anıt park önü) son bulan güzergahtır.
2-  PTT ÖNÜ
Toplantı  (Miting) alanı: Birlik Caddesi PTT önü toplantı alanıdır.
Toplanma alanı: 2. Dumlupınar Caddesi Yeşilyol Camii önü toplanma alanıdır.
Dağılma alanı: PTT önüne çıkan sokaklar ve caddeler dağılma bölgesi olacaktır.
Yürüyüş güzergahı: Toplanma alanından hareketle (Yeşil Camii) 2. Dumlupınar Caddesini takiben Birlik Caddesi PTT önünde son bulan güzergahtır.
3-   FATİH KAVŞAĞI (PAZAR YERİ)  
Toplantı  (Miting) alanı: Taş ocakları yolu ile Şeyh Şamil Bulvarının kesiştiği köşede bulunan Pazar yeri toplantı alanıdır.
Toplanma alanı: Adnan Menderes Bulvarı ile Kocatepe Caddesinin kesiştiği nokta ile Mithat Paşa Caddesi ile Fatih Gümüş Caddesinin kesiştiği Kocatepe parkı ile Karayolları Şantiyesinin arasında kalan alan toplanma alanıdır.
Dağılma alanı: Pazar yerine çıkan sokaklar ve caddeler dağılma bölgesi olacaktır.
Yürüyüş güzergahı: Toplanma alanından hareketle Kocatepe Caddesini takiben Fatih kavşağı Pazar yerinde son bulan güzergahtır.
4- MENDERES BULVARI PTT BİNASI ÖNÜ (ERKMEN KASABASI)  
Toplantı  (Miting) alanı: Menderes bulvarı PTT binasının önü ile Hacı baba, Sayı oğlu,Yukarı Çeşme ve Yıldız sokaklarının caddeye çıkan alan toplantı alanıdır.
Toplanma alanı: Doç. Dr. Sait AÇBA Caddesi ile Belediye Binası yanındaki kavşak toplanma alanıdır.
Dağılma alanı: PTT binası önünde bulunan toplantı alanına çıkan sokaklar ve caddeler dağılma bölgesi olacaktır.
Yürüyüş güzergahı: Toplanma alanından Doç.Dr. Sait AÇBA caddesini takiben Menderes Bulvarı PTT Binasının önünde son bulan güzergahtır.
5- AKARÇAY MESİRE ALANI
Toplantı (Miting) alanı: 1. Bölge Akarçay Mesire alanı (Aksu Deresi) toplanma alanıdır.
Toplanma alanı: İmamı Azam Camii önü toplanma alanıdır.
Dağılma alanı: Akarçay Mesire alanına çıkan sokaklar ve caddeler dağılma bölgesi olacaktır.
Yürüyüş güzergahı: Toplanma alanından İmamı Azam Cami önünden Cahar Dudayev Caddesini takiben Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü kavşağında son bulan güzergahtır.
PANKART VE AFİŞLERİN ASILACAĞI YERLER:
Yukarıda belirtilen yerlerde yapılacak Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri ile alakalı olarak yapıştırılacak ve asılacak afiş ve pankartların, Belediyece kurulan ve müsait olan billboardlar ve panolara, toplantı alanlarında yapıştırılacak ve asılacak afiş ve pankartların da program hitamı temizlenmek kaydıyla toplantı (miting) alanlarında bulunan direklere ve müsait yerler olarak belirlenmiştir.

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.