Müftü İmamoğlu, Çay ziyareti kapsamında Çay İlçe Müftüsü Şevket Karaca’yı makamında ziyaret ettikten sonra İlçe Müftüsü Şevket Karaca ile birlikte Çay Kaymakam’ı Emre Yeşilbaş’ı ziyaret etti.
Müftü İmamoğlu, sırasıyla; Merkez Erkek Kur’an Kursunu, Merkez Kız Yatılı Kur’an Kursunu, 4-6 yaş Kur’an Kursunu ve tarihî Sultan Alaattin Camii’ni ziyaret etti. Çay Merkez Çarşı Camii’nde öğle namazından önce vaaz eden İmamoğlu, öğle namazını kıldırdı.