Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

MXGP ve MotoFest’e 400 bin kişi geldi

Afyonkarahisar’ın ev sahipliğinde yapılan MXGP TÜRKİYE ve Türkiye MotoFest’e 400 bin kişi gelirken dünya üzerinde ise 3.5 milyar kişinin izledi.

MXGP ve MotoFest’e 400 bin kişi geldi

Türkiye’nin en büyük entegre gençlik ve spor festivali Türkiye MotoFest yine rekorlarla tamamlandı. 11 konser, gençlik ve spor etkinlikleri, şampiyonların yarışı olarak bilinen etabı MXGP TÜRKİYE bu yıl 400 bini aşkın ziyaretçiyle kendi rekorunu kırdı. 

Türkiye’nin festivali haline gelen Türkiye MotoFest, Büyük Taarruz’un başladığı topraklarda 101’inci yılında ve Cumhuriyetin 100’üncü yılına özel “100. Yıl Motosiklet Sürüşü” ile başladı. Başta Ankara, İstanbul, İzmir, Antalya, Konya, Kayseri olmak üzere Türkiye’nin farklı şehirlerinden gelen 500 motosikletle “100. Yıl Motosiklet Sürüşü” Gençlik ve Spor Bakanlığı, Afyonkarahisar Valiliği, Afyonkarahisar Belediyesi, TMF, Anadolu Motor ve Doğa Sporları Kulübü iş birliğiyle düzenlendi. 

11 KONSER İLE YENİ REKOR

Festivalin büyük ilgi gören, gelenekselleşen Türkiye MotoFest konserleri bu yıl, 5 günde 11 sanatçıyı ağırladı. Can Gox, Işın Karaca, Güliz Ayla, Oğuzhan Koç, Göknur, Gülden Karaböcek, Ferhat Göçer, Zara, Emre Aydın, Öykü Gürman, Emircan İğrek’in sahne aldığı konserler büyük ilgi gördü. “Ustalara Saygı” özel konserinde Türkiye’nin önemli seslerinden Gülden Karaböcek, Türkiye MotoFest Konserleri’nde izleyicilerle birlikte yılların eskitemediği şarkıları söyledi. 

MXGP’NİN REKORLAR ETABI MXGP TÜRKİYE

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde yapılan dünya motokros tarihinin en önemli yarışı olan MXGP’nin şampiyonların etabı olarak bilinen MXGP TÜRKİYE, 180 ülkede 3.5 milyara yakın kişi tarafından izlendi.

Uluslararası Motosiklet Federasyonu’nun (FIM) en önemli organizasyonları arasında yer alan ve dünyanın en çok izlenen yarışlarından biri olan motokrosun en iyisini belirleyen Dünya Motokros Şampiyonası (MXGP TÜRKİYE), Cumhurbaşkanlığı himayelerinde 5 yılda 6’ncı kez Afyonkarahisar’da tamamlandı. Hem pisti, hem padok alanı dünyanın en iyisi olarak ödül alan Afyonkarahisar Motor Sporları Merkezi’nde yapılan yarışa 23 ülkeden 124 yarışçı katıldı.

MXGP TÜRKİYE ve TÜRKİYE MotoFest’e 400 bini aşkın izleyici geldiği açıklandı. 180 ülkede yayınlanan yarışta Dünya Kadınlar Motokros Şampiyonası’nın son yarışını kazanan Kawasaki’den Yeni Zelandalı Courtney Duncan şampiyon oldu. EMX250 Avrupa Motokros Şampiyonası’nda ise Yamaha’dan İtalyan Andrea Bonacorsi bir yarış kalmasına rağmen, şampiyonluğunu Afyonkarahisar’da ilan etti.

MXGP’de bu yıl Türkiye adına MXGP’de Galip Alp Baysan, MXWOMEN’da Irmak Yıldırım ve Selen Tınaz, Avrupa Motokros Şampiyonası’nda ise Ata Yağız Kuzu, Efe Kemal Hıd, Ömer Uçum, Yiğit Ali Selek, Beytullah Gurur, Mehmet Emin Musaoğlu ve Mehmet Yiğit Kara olmak üzere 10 Türk yarışçı mücadele etti.