“Öğrencilerin maske mesafe ve hijyene uyacaklarından eminim”

“Öğrencilerin maske mesafe ve hijyene uyacaklarından eminim”

İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, okullarda yeni eğitim öğretim yılına yapılan hazırlık çalışmalarını değerlendirdi. Yalçın, önceliğin toplum sağlığı olduğunu, öğrencilerin maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyarak gösterilen çabalara destek vereceklerinden emin olduğunu belirtti

 

İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, 2020-2021 eğitim- öğretim yılı hazırlıklarını yürüten okulları ziyaret ederek çalışmaları bizzat yerinde inceledi.
Okullarda hijyen vb. alanlarda yapılan çalışmaları yerinde inceleyerek okul müdürlerinden bilgi alan Metin Yalçın, Uydukent Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Süleyman Demirel Fen Lisesi, Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Selçuklu İlkokulu, Asım Kocabıyık Anaokulu, TOBB Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Osmangazi Anadolu Lisesini ziyaret etti.
2020-2021 eğitim-öğretim yılı hazırlıklarına özenle devam edildiğini açıklayan Yalçın, “Öğrencilerimizin sağlığını önemsiyor ve önceliğimizin toplum sağlığı olduğunu aklımızdan çıkarmamamız gerektiğini düşünüyorum. Öğrencilerimize okullarında sağlıklı eğitim-öğretim ortamı hazırlamak için elimizden gelenin fazlasını okul yöneticileri ve personellerimizle yapacağız. Öğrencilerimizi çok özledik ve öğrencilerimizin sınıflarını, sıralarını ve tüm ihtiyaçlarını tamamlamak için çalışıyoruz. Bir an önce koridorlarda, okul bahçelerinde öğrencilerimizin neşeli kahkahalarını duymak için can atıyoruz. Öğrencilerimizin de maske mesafe ve hijyen kurallarına uyarak bize destek vereceğine eminim. Eğitim öğretim yılı hazırlık çalışmalarında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi