“Öğretmenlere yönelik her türlü şiddeti kınıyoruz”

“Öğretmenlere yönelik her türlü şiddeti kınıyoruz”

Eğitim Bir-Sen Şube Başkanı Mustafa Arslan, öğretmenlere yönelik her türlü şiddeti sonu kadar kınadıklarını söyledi

 

Eğitim Bir-Sen 1 Nolu Şube Başkanı Mustafa Arslan yaptığı açıklamada, Atatürk İlkokulu öğretmenlerinden Cesur Hasırcı’nın öğrenci velisi tarafından darp edilmesini kınadı.
“ŞİDDET HER GEÇEN
GÜN ARTIYOR”
Mustafa Arslan yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “Atatürk İlkokulunda meyadan gelen olayda okula polis çağırılması ile birlikte öğretmeni darp eden veli gözaltına alındı. Öğretmenlere yönelik her türlü şiddeti sonuna kadar kınıyoruz. Eğitimciler olarak sesimizin duyulmasını, mesajlarımızın alınmasını, şiddete çözümün artık ertelenmemesini, mesleğimizin daha fazla örselenmemesini istiyoruz. Şiddet, her geçen gün sayı olarak da yoğunluk olarak da artıyor, farklı faillerle yeni kulvarlar buluyor, en uzağında olması gereken yerlere bile giriyor, toplumsal bağlarımızı çözüyor, geleceğimizi karartıyor.”
“TÜM KATMANLARA
SORUMLULUK DÜŞÜYOR”
Değerlerin erozyona uğradığını vurgulayan Arslan sözlerini şöyle tamamladı: “Toplumsal değerlerimiz erozyona uğruyor, insana saygı azalıyor, hürmet yerini şiddete bırakıyor. Karakter eğiticisi, ruh işçisi, geleceğimizin mimarı öğretmenlerimiz, ince bir sanatı icra ederken kaba bir muameleye maruz kalıyor. Yetkili kişi ve kurumlardan sivil toplum örgütlerine kadar toplumun tüm katmanlarına sorumluluk düşmektedir. Başta Milli Eğitim Bakanlığı olmak üzere, bütün eğitim camiası, siyasiler, mülki idareler, aydınlar, gazeteciler, aileler bu konuda büyük bir aile olduğumuz şuuru ve duyarlılığı ile sorumlu davranmalıdır.” >> Burcu AYDIN’ın Haberi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi