Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Okul Bahçeleri Çocuklarla Çiçek Bahçesi Olacak

İl Mili Eğitim Müdürü Miraç Sünnetci, çocukların kendilerini en iyi oyunlarda ifade ettiklerini belirtti. Sünnetci, “Her okul bahçemiz çocuklarımızla çiçek bahçesi olacak.” dedi

İl Mili Eğitim Müdürü

İl Milli Eğitim Müdürü Miraç Sünnetci, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mevlüt Çınar ile birlikte Salar İlkokulunu ziyaret etti.

Müdür Sünnetci, Salar İlkokulu bahçesinde yapımı devam eden “Geleneksel Çocuk Oyunları” oyun alanlarının çizimlerini yerinde inceledi. Müdür Sünnetci, konu hakkında yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “Göreve geldiğim ilk günden itibaren okul ziyaretlerimize ağırlık vererek gittiğim her okulda çocuklarımızla yakından ilgilenmeyi tercih ederken, onların taleplerini gerçekleştirmeye yönelik kararlar aldık. Evlatlarımızın geleceğin teknolojisini keşfetmesi ve daha da geliştirmesi yanında kültürel değerlerini de benimseyerek büyümeleri hepimizin ortak amacıdır. Geçmiş ile gelecek nesiller arasında köprü görevi üstlenen geleneksel çocuk oyunlarımızı öğrencilerimize öğretmek ve devamlılığını sağlamak hepimizin görevidir.

Okul Bahçeleri Çocuklarla Çiçek Bahçesi OlacakBizlerde üzerimize düşen görevi layıkıyla yerine getirmekle yükümlüyüz. Bakanlığımızın destekleri ve Valiliğimizin himayelerinde başlattığımız ‘Yüz Yüze 100 Çocuk Oyunu’ programı kapsamında okul bahçelerimizi Geleneksel Çocuk Oyunlarımızla buluşturmaya devam ediyoruz. Okullarımızdaki çalışmalarımızı da hız kesmeden devam ediyoruz. Ataköy İlkokulu, Beyazıt İlkokulu, Karşıyaka İlkokulu, Nuribey İlkokulu ve Salar İlkokulumuzdaki çizimleri yerinde inceleyerek gerekli talimatlarımızı verdik. Birkaç gün önce Valimiz Sayın Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı’nın katılımlarıyla gerçekleştirdiğimiz ‘Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği’nde de gördük ki çocuklarımız kendilerini en iyi oyunlarda ifade ediyorlar. Onların gülümsemesi dünyadaki tüm mutluluklara değer. Her okul bahçemiz çocuklarımızla çiçek bahçesi olacak.” dedi.

Okul Bahçeleri Çocuklarla Çiçek Bahçesi Olacak