Olmayan camiye  yardım topladı,  2,5 yıl hapis cezası aldı

Olmayan camiye yardım topladı, 2,5 yıl hapis cezası aldı

Afyonkarahisar 1. Ağır Ceza Mahkemesi 1. Heyeti sahte cami yaptırma derneğine para yardımı toplayan sanık İ.S’nin üzerine atılı “Dini İnanç ve Duyguların İstismarı Suretiyle Dolandırıcılık” suçunu sabit gördü. Mahkeme İ.S’nin 2 yıl 6 ay mahkûmiyetine ve 80 TL para cezası ödemesine hükmetti

 

Afyonkarahisar 1. Ağır Ceza Mahkemesi 1. Heyeti “Dini İnanç ve Duyguların İstismarı Suretiyle Dolandırıcılık” suç isnadıyla yargıladığı sanık İ.S’nin üzerine atılı suçu sabit gördü.
Gazlıgöl beldesinde 2017 yılında meydana gelen olayda şikâyetçi M.A’dan sanık İ.S’nin Manisa’nın Kula ilçesinde Hamidiye Palankaya Cami Yaptırma Derneğine yardım adı altında 5 TL alarak makbuz kestiği öğrenildi. Şikâyetçi M.A, İ.S’nin izinsiz ve yetkisiz şekilde yardım topladığını öğrenmesi üzerine dava açtı. Yürütülen soruşturma kapsamında Kula Kaymakamlığı’ndan ilçede böyle bir cami yaptırma derneği olmadığı öğrenildi. Afyonkarahisar 1. Ağır Ceza Mahkemesi 1. Heyeti Afyonkarahisar 1. Ağır Ceza Mahkemesi 1. Heyeti “Dini İnanç ve Duyguların İstismarı Suretiyle Dolandırıcılık” suç isnadıyla yargıladığı sanık İ.S’nin üzerine atılı suçu sabit gördü. Mahkeme sanığın 2 yıl 6 ay mahkûmiyetine ve 80 TL adli para cezası ödemesine hükmetti.
>> Burcu AYDIN’ın Özel Haberi

 

YASAL UYARI

Kocatepe Gazetesi’ne ait haberlerin alınıp/kopyalanıp başka yayın organlarında kullanılması halinde yasal yollara başvurulacaktır. Telif hakkı davası açılacaktır. Haberlerin belirli bir kısmını alarak yada başlığını değiştirerek veyahut alt üst edilerek de (gazeteci tabiri ile takla attırıp) alınıp/kopyalanıp başka yayın organlarında kullanılması halinde de yasal yollara başvurulacaktır. Telif hakkı davası açılacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi