Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“Oruçoğlu Yağ’ın Satışı Afyon’a İstihdam Sağlayacak”

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Av. Ali Özkaya, bir çiftçi kuruluşu olan Tarım Kredi tarafından çiftçi şehri olan Afyonkarahisar’da gıda konusunda stratejik bir öneme sahip olan Oruçoğlu Yağ’ın satın alınmasıyla şehre istihdam sağlanacağını belirtti.

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Afyonkarahisar Milletvekili Av. Ali Özkaya, Oruçoğlu yağ fabrikasının Tarım Kredi Kooperatifine olan satışının tamamlanmasının ardından basın açıklaması yaptı.

Milletvekili Özkaya, konu hakkında yaptığı açıklamada şunları kaydetti:  “Gelişen dünyada yaşanan uluslararası olaylar sonrasında gıda güvenliğinin önemi her geçen gün daha iyi bir şekilde görülmektedir. Bu kapsamda da Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda Tarım Kredi Kooperatifimiz gıda güvenliği ve gıdaya ulaşım konusunda market sayılarını arttırmış ve bu anlayışa uygun politikalar geliştirmektedir. İlimizde yıllarca yağ üretimi yapan Oruçoğlu Yağ tesislerinin satışa çıkarılacağınin anlaşılması sonrasında

bizlerinde nacizane girişimleri sonucunda bu tesisler Tarım Kredi Kooperatifi bünyesine katılmıştır. Bir çiftçi kuruluşu olan kurumumuzun yine çiftçi şehri olan ilimizde gıda konusunda stratejik bir öneme sahip olan bu yatırım ile şehrimizde istihdama katkı sağlayacak olması bizleri ayrıca mutlu etmektedir. İnşaAllah kurumumuzdan bundan sonraki beklentimizde hayvancılık alanında ülkemizin önde gelen bir şehri olan Afyonkarahisarımızda Türkiye’ye hizmet verebilecek et entegre tesisinin kurulmasıdır. Bu vesile ile ilimize ve ülkemize hiç bir konuda desteklerini esirgemeyen başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Tarım ve Hayvancılık Bakanımız İbrahim Yumaklı, Tarım Kredi Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanımız Adem Darım ve Yönetim Kurulu Üyelerimize, Genel Müdürümüz Hüseyin Aydın ve emeği geçen herkese teşekkür ederim.”