Övünç madalyası gururu yaşadılar

Övünç madalyası gururu yaşadılar

Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek, Şehit Piyade Uzman Çavuş Gökhan Orhan’ın ailesine Devlet Övünç Madalyası Beratı’nı tevcih etti

 

3 Şubat 2020’de Suriye İdlib’te şehit düşen Şehit Piyade Uzman Çavuş Gökhan Orhan’ın ailesini makamında kabul eden Vali Gökmen Çiçek, şehit babası Ali Orhan’a Devlet Övünç Madalyası Beratı’nı tevcih etti.
Sandıklı İlçesi nüfusuna kayıtlı Şehit Piyade Uzman Çavuş Gökhan Orhan 3 Şubat 2020 tarihinde Suriye’nin İdlib kentinde yaşanan havan ve top saldırısında şehit düşmüştü. 18 Mart tarihinde 81 ilde eş zamanlı yapılan törenle Cumhurbaşkanlığı tarafından gönderilen Devlet Övünç Madalyası Beratı Töreni’ne mazeretleri nedeniyle katılamayan Şehit Orhan’ın ailesi, Vali Gökmen Çiçek’i makamında ziyaret ederek Şehit Orhan’ın Devlet Övünç Madalyası Beratı’nı teslim aldı.
“SONSUZ ŞÜKRAN VE
MİNNET BORÇLUYUZ”
Aileye Devlet Övünç Madalyası Beratı’nı tevcih eden Vali Çiçek, “Allah sizlerden razı olsun. Şehitlerimiz ülkemizin en büyük onuru. Bizler şehit ailelerimizin duaları ile ayakta duruyoruz. Onlara sonsuz şükran ve minnet borçluyuz. Rabbim Şehit Piyade Uzman Çavuş Gökhan Orhan ve arkadaşlarının şehadetini kabul ettin. Bizleri onların şefaatine nail eylesin. Böyle bir evlat yetiştirdikleri için rabbim Orhan ailesinden ve diğer tüm şehit ailelerimizden razı olsun” dedi.
Ziyarette Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bekir Yümnü, Şehit Piyade Uzman Çavuş Gökhan Orhan’ın babası Ali Orhan ve kardeşi Abdullah Orhan hazır bulundu.
>> Burak AYDIN’ın Haberi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi