Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Özkaya, Enerji İşleri Genel Müdürü oldu

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Av. Ali Özkaya’nın kardeşi Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu Başkan Yardımcısı hemşerimiz Ahmet Özkaya, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığında Enerji İşleri Genel Müdürü olarak atandı.

Özkaya, Enerji İşleri Genel Müdürü oldu

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda Enerji Uzmanları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı olan hemşehrimiz Ahmet Özkaya, 14.09.2023 tarihli ve 2023/398 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararı ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığına Enerji İşleri Genel Müdürü olarak atandı.

AHMET ÖZKAYA KİMDİR?

1984 yılında Afyon Dinar’da doğdu. 2007 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi İngilizce İktisat bölümünden mezun oldu. İş hayatına 2008 yılı Ağustos ayında Ziraat Bankasında Müfettiş Yardımcısı olarak başlayan Özkaya, 17 Şubat 2009 tarihinde Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunda Enerji Uzman Yardımcısı olarak göreve başladı. Elektrik Piyasası Dairesi Başkanlığında çalışırken “Elektrik Piyasasında Etkin Regülâsyon ve Piyasa İzleme” başlıklı uzmanlık tezini yazarak 14 Mayıs 2012 tarihinde Enerji Uzmanı oldu. 2013 yılı Mayıs ayından itibaren Tarifeler Dairesi Başkanlığında sırasıyla Enerji Uzmanı, Grup Başkanı ve Daire Başkanı unvanları ile görev yaptı. 30 Aralık 2021 tarihinde EPDK Başkan Yardımcısı olarak atanan Özkaya, evli ve iki çocuk babasıdır.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lise müdürlerine proje anlatıldı
Sıradaki Haber Lise müdürlerine proje anlatıldı