Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Park Afyon’da intiharı önleme günü etkinliği yapıldı

10 Eylül Dünya İntiharı Önleme Günü etkinlikleri kapsamında, Park Afyon AVM’ de Afyonkarahisar Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı personeli tarafından stant kurularak, AVM çalışanları ve ziyaretçilerine konu ile ilgili bilgiler verilip broşür dağıtıldı

Park Afyon’da intiharı  önleme günü etkinliği yapıldı

“Harekete geçerek umut yaratmak” teması ile yapılan etkinlikte; Belirli davranışların bu kapsamda risk yönünden gösterge değerinde olduğu aktarıldı.
Konuyla ilgili olarak intihar düşüncesinde olan kişinin ölmek istediğinden ya da acılarından kurtulma arzularından bahsetmesi halinde internetten veya çevresinden silah, ilaç vb. gibi intihar araçlarını araştırması, alkol ya da madde kullanımında artış olmasının dikkat çektiği belirtildi. Park Afyon AVM’de açılan 10 Eylül Dünya İntiharı Önleme Günü standında şu ifadelere yer verildi: “İntihar düşüncesinde olan kişi değerli eşyalarını dağıtıyor, vasiyet hazırlıyor veya çevresindekilerle vedalaşıyorsa, kendi içine çekiliyor veya kendini tecrit ediyorsa, başkalarına ya da hayata yük olmaya başladığından bahsediyorsa bunlar iyi değerlendirilmelidir. Öfkeli davranışlar sergiliyor veya intikam duygularından bahsediyorsa, önünü ardını düşünmeden canını tehlikeye atıyorsa, umutsuzluktan veya yaşamak için bir sebebi olmadığından bahsediyorsa intihar düşüncesinin sorgulanması gerekir. Bu düşünce ve davranışların kendiliğinden geçeceği veya önemli olmadığı yanılgısına kapılmak sakıncalı olabilir. İnsanın yakınlarının desteği her zaman kıymetlidir. Bu belirtileri deneyimleyen kişiler sıklıkla yakın desteğinin yanı sıra uzman desteğine de ihtiyaç duyar. Umut yaratmak için harekete geçmek ve harekete geçirmek hayat kurtarıcı olabilir. Elinizi uzatın ve hayat kurtarın.”

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bin 22 kullanımlık uyuşturucu ile yakalanan 2 kişiden biri tutuklandı
Sıradaki Haber Bin 22 kullanımlık uyuşturucu ile yakalanan 2 kişiden biri tutuklandı