Parktan ne istediniz?

Parktan ne istediniz?

Hıdırlık’ta bulunan Erdal Akar Parkı ile Kadınlar Lokali yanındaki park kendini bilmezler tarafından çirkin bir saldırıya uğradı

 

Afyonkarahisar Belediyesi tarafından şehrin piknik alanları ve muhtelif noktalarında yapılan parkların, kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından kasıtlı olarak tahrip edilmesi tepkiye neden oldu. Kimliği belirsiz kişi yada kişiler tarafından piknik alanlarındaki oturma gruplarının ateşe verilmesi, salıncak zincirlerinin kopartılması, halı saha zeminlerinin ve tartan pistlerin yerinden sökülmesi ile tuvalet taşlarının kırılarak kullanılamaz hale getirilmesine anlam verilemedi.
ELİNİZE NE GEÇİYOR..!
Vatandaşların nefes aldığı, çocukların oyunlar oynayıp, gülüp, eğlendiği parklara verilen tahribatlar “Kim bunlar, neden yapıyorlar?” sorularını akıllara getirirken, mahalle sakinleri, “Piknik alanları hepimizin ortak malıdır. Buraları biz beklemeliyiz. Duyarsız kalmamalı, zarar veren insanları ikaz etmeliyiz. Belediyemiz bu alanları herkesin yararlanması, aileleriyle hoşça vakit geçirip eğlenmesi için yapıyor. Acaba bu şekilde zarar verenlerin eline ne geçiyor.” diyerek tepki gösterdiler.
İHBAR ÇOK ÖNEMLİ
Bu tür olaylarda ihbarların çok önemli olduğunu ve görenlerin hiç vakit kaybetmeden polise ya da zabıtaya haber vermesini isteyen Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri ise, “Kimlerin hangi amaçla bu çirkin davranışları yaptığını, bilmiyor ve anlam veremiyoruz. Kamu malına zarar verme suçunu da işleyen bu kişiler, unutmamalılar ki bu piknik alanları kendi vergileriyle yapılıyor ve özellikle oyun gruplarına verdikleri zararlar çocukları çok üzüyor.” sözleriyle bu kişileri daha duyarlı olmaya davet ediyor.
Oturma grupları, banklar, çöp kovaları, barbekü malzemeleri, spor aletleri gibi diğer park malzemelerinin düzgün ve özenli bir şekilde kullanılmasını isteyen ekipler vatandaşların bu malzemeleri, kendi evindeki malzemeleri kullandığı şekilde özenle kullanması gerektiğini dikkat çektiler.
>> Kocatepe Haber Merkezi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi