Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Raylı Sistemin TOGG’u Eskişehir’de Üretiliyor

TÜRASAŞ Eskişehir Bölge Müdürlüğü’nü ziyaret eden Albayrak, Eskişehir’de üretimi devam eden ve TCDD Taşımacılık için 500 milyon euroluk sipariş alınan 95 adet Eskişehir 5000 Elektrikli Anahat Lokomotifleri’nin üretim çalışmaları hakkında bilgi aldı.

TÜRASAŞ Eskişehir Bölge Müdürlüğü’nü

Ziyaret ile ilgili bilgilendirmede bulunan Albayrak, Türkiye’nin ‘Millî Teknoloji Hamlesi’ sayesinde hemen hemen her alanda dünya çapında bir üretici olduğunu belirtti. Eskişehir’in ve Türkiye’nin gururu TÜRASAŞ’ın ulaşım sistemlerinde önemli pay sahibi olduğunu vurgulayan Albayrak, şunları söyledi:
“Gururumuz, Demiryolu sektörünün lokomotifi TÜRASAŞ Eskişehir Bölge Müdürlüğü’nü ziyaret ettik. Bölge Müdürümüz Ali Rıza Isın’dan öncelikle TÜRASAŞ’ın TCDD Taşımacılık için 500 milyon euroluk sipariş aldığı ve şehrimizde üretimi devam eden yerli ve millî 95 adet Eskişehir 5000 Elektrikli Anahat Lokomotifi Projesi ve Ar-Ge çalışmalarına dair bilgiler aldık. Nasipse 3 sene içerisinde siparişleri teslim etme planı var. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde ektiğimiz tohumlar seneler sonra meyvelerini vermeye başladı. 500 milyon euro gibi yüksek meblağ paramız yurt dışına gitmeyecek, şehrimizde yani ülkemizde kalacak. Eskişehir’imizde üretimi devam eden bu mega proje için ne kadar gurur duysak azdır. Bazıları şehirde suni gündem oluşturma çabalarına devam etsinler. Biz Türkiye Yüzyılı ışığında yürümeye devam edeceğiz. Değerli müdürümüze, ekibine ve işçi kardeşlerimize çalışmalarında kolaylıklar diliyorum.”