Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Sandıklı MYO’da Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisinin Faaliyetleri ve Dijital Platformları Konuşuldu

Afyon Kocatepe Üniversitesi Girişimcilik ve Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi (GİKAM) tarafından Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi bünyesinde hayata geçirilen yetenek kapısı, kariyer kapısı, yetenek her yerde, staj seferberliği konuları anlatıldı.

Sandıklı MYO’da Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisinin Faaliyetleri ve Dijital Platformları Konuşuldu

“CUMHURBAŞKANLIĞI İNSAN KAYNAKLARI OFİSİ’Nİ TAKİP ETMENİZ BÜYÜK KAZANIMLAR SAĞLAYACAKTIR”

Programa GİKAM Müdür Yardımcısı Öğr. Gör Ozan Emre Aytemir, Sandıklı Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi̇ Cumhur Güngör, Sandıklı MYO Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Havva Uzun, öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı. Programın açış konuşmasını yapan Öğr. Gör. Ozan Emre Aytemir, Türkiye’de kariyer hizmetleri alanında mevcut kapasitenin geliştirilmesi, üniversite kariyer merkezlerinin hizmetlerinin çeşitlendirilmesi, yaygınlaştırılması ve kalitesinin artırılarak daha etkin hale getirilmesi amacıyla Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi tarafından çeşitli platformların geliştirildiğini ifade etti. Aytemir, “Platformla öğrenci ve mezun, işveren ile üniversite kariyer merkezlerinin bir araya gelerek, zaman ve mekan kısıtları olmadan, dijital bir ortamda etkileşimde bulunmaları sağlanıyor. Yakından takip etmeniz sizlere büyük kazanımlar sağlayacaktır.” diye konuştu.

Sandıklı MYO’da Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisinin Faaliyetleri ve Dijital Platformları Konuşuldu

“YETENEK KAPISINDA ÖĞRENCİ VE MEZUNLARA YÖNELİK TÜM İMKANLAR BULUNUYOR”

GİKAM’ın faaliyetleriyle birlikte kariyer kapısı, yetenek kapısı, staj seferberliği platformlarını ve bu platformlarda neler yapılabileceğini anlatan Aytemir, “Platformla milyonlarca üniversite öğrencisine eş zamanlı ve eşit hizmet ile istihdam konusunda fırsat eşitliği sağlanacak, işverenlerin de aradıkları yeteneklere erişmesi kolaylaşmış oldu. Kamu kurum ve kuruluşlarının, üniversite öğrenci ve mezunlarına yönelik tüm ilanları ve diğer kariyer imkanları da Yetenek Kapısında yer alıyor. Yetenek Kapısı aracılığıyla sizler, eğitim ve yetkinlik bilgileri ile profesyonel profillerini oluşturabilecek, işverenlerin yayınladığı staj ve iş ilanlarına başvurabilecek, etkinlik, eğitim, burs gibi duyurulardan haberdar olabilme şansına sahipsiniz.” dedi.

 

Program soru cevapların ardından son buldu.