Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Sarman, Ortaokul Öğrencilerine Sunum Yaptı

TÜBİTAK Bilim Söyleşileri kapsamında AFSÜ Tıp Fakültesi Histoloji ve Embriyoloji Ana Bilim Dalı Dr. Öğretim Üyesi Emine Sarman, ortaokul öğrencilerine sunum yaptı.

Sarman, Ortaokul Öğrencilerine Sunum Yaptı

Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) Tıp Fakültesi Histoloji ve Embriyoloji Ana Bilim Dalı Dr. Öğretim Üyesi Emine Sarman, TÜBİTAK Bilim Söyleşileri kapsamında Gazlıgöl İmam Hatip Ortaokulunda ve Sadıkbey Ortaokulunda “Vücudumuzdaki Büyülü Yapı Dokular ve Işık Mikroskobik Görüntüleri” konulu söyleşi gerçekleştirdi.Sarman, Ortaokul Öğrencilerine Sunum Yaptı

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ortaokul öğrencilerine “Vücudumuzdaki dokular nelerdir?”, “Dokular mikroskobik olarak nasıl incelenir?”, “Dokuların ışık mikroskobik görüntüsü nasıldır?” gibi konularda bilgi veren Dr. Öğretim Üyesi Emine Sarman’ın sunumunun ardından öğrenciler, mikroskopta preparatlara bakarak uygulama yaptı. İlk kez bir mikroskop gören ve dokuların görüntülerini inceleme fırsatı yakalayan öğrencilerin eğlenceli bir bilimsel öğrenme süreci deneyimlediği etkinliğin ardından Sadıkbey Ortaokulu Müdürü Emel Soğancı Açku ve Gazlıgöl İmam Hatip Ortaokulu Müdür Yardımcısı Mustafa Canlı tarafından Dr. Öğretim Üyesi Emine Sarman’a plaket ve teşekkür belgesi takdim edildi. Bilim insanlarını öğrencilerle buluşturarak toplumda bilim farkındalığını ve popüler bilim okuryazarlığını artırmayı hedefleyen TÜBİTAK Bilim Söyleşileri ile hedef kitlenin bilimsel konuları, kavramları ve süreçleri, alanında uzman bir konuşmacının deneyimlerinden yola çıkarak anlamasına imkân sağlamak amaçlanıyor.