Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Sayın: 100. Yıl Makine İhtisas Karma OSB İçin Bakandan Söz Aldım

AFSİAD Başkanı Kadir Sayın, Afyonkarahisar 100.Yıl Makine İhtisas ve Karma OSB ilgili Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır’dan söz aldığını belirtti.

Sayın: 100. Yıl Makine İhtisas Karma OSB İçin Bakandan Söz Aldım

Afyonkarahisar Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (AFSİAD) Geleneksel İftar Programı Akrones Termal Otelde düzenledi. İftar programına ATSO Yönetim Kurulu Başkanı ve AFSİAD Kurucu Başkanı Hüsnü Serteser, Afyonkarahisar’ın önde gelen AFSİAD Üyesi iş insanları katıldı.
“GÜZEL PROJELERİ YAPMAYA GAYRET GÖSTERİYORUZ”
AFSİAD Üyelerinin yoğun katılım gösterdiği program da açılış konuşmasını AFSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Sayın yaptı. Başkan Sayın “Geleneksel iftar programımız birlik, beraberliğimiz, istişare etmemiz açısından çok güzel bir organizasyon oluyor. Ramazanın huşusunu, rahmetini, bereketini hep beraber yaşıyoruz. Bugün kurucu başkanımız olan ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser ve değerli üyelerimiz ile bir aradayız. Hep birlikte güzel projeleri siz değerli üyelerimiz için geliştirmeye gayret gösteriyoruz. Geçen yıl ilk kez düzenlediğimiz yurt dışı gezileriyle ilgili bu senede bir adımımız olacak. Bununla alakalı bir anket düzenlemesi yapacağız. Oralarda sizlerden istirhamımız bizleri yönlendirmeniz, doğru lokasyonlara faydalı bir şekilde gidelim istiyoruz” dedi.

Sayın: 100. Yıl Makine İhtisas Karma OSB için bakandan söz aldım
“BAKAN KACIR’DAN DESTEK SÖZÜ ALDIK”
Afyonkarahisar 100.Yıl Makine İhtisas ve Karma OSB ile ilgili olarak da açıklama yapan Sayın, “100.Yıl OSB ile ilgili olarak Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Mehmet Fatih Kacır’dan ATSO’da yapılan toplantı da söz aldım. Orada OSB ile ilgili olarak Sayın Bakanımızdan destek istedik. Siz değerli üyelerimizin verdiği güçle o toplantıda 100.yıl OSB’de şu öncülüğü yapabiliriz dedim. AR-GE Merkeziyle alakalı genel manada sanayicilerin çok olduğu istihdamın fazla olduğu bir yerde neden bir AR-GE Merkezi var dediğinde AFSİAD olarak yapılması planlanan OSB projesi içinde bir AR-GE Merkezi’ni kamu ve özel sektör iş birliğiyle yapabileceğimizi izah ettim. Bir de örnek rol model olsun diye OSB’de helikopter taksi oluşturalım diye bir hedefimiz var. Bununla ilgili Yönetim Kurulu Üyemiz Kirami Gürel Bey fizibilite çalışmalarını yürütüyor. Bu konuda bakanlıktan destek alabilirsek 100.Yıl OSB’nin kurulumuyla beraber farklı bir konsept oluşturacağız.”

Sayın: 100. Yıl Makine İhtisas Karma OSB için bakandan söz aldım
“AFSİAD AKADEMİ İLE İŞ DÜNYASINA KATKI SUNACAĞIZ”
AFSİAD Akademi hakkında da açklamalar yapan Başkan Sayın “AFSİAD Akademi’nin adımları atıldı. Bununla ilgili bir yönetim kurulu oluşturuldu üyelerimizden ilk toplantısı yapıldı. Buradaki genel maksat AFSİAD Üyesi iş insanlarının liderlik ve aynı zamanda kariyer gelişimi noktasındaki eğitimler ile iş dünyasının en büyük ihtiyacı olan nitelikli ara eleman, çalışan personel tedariği ile alakalı kamu-sanayi iş birliğinin sağlanmasıdır.” dedi.
“ZAFERSIFED İLE BÖLGESEL GÜÇ BİRLİĞİ SAĞLANACAK”
AFSİAD Başkanı Kadir Sayın, sözlerini şöyle tamamladı: “Zafer Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (ZAFERSIFED) Manisa, Uşak, Afyon ve Kütahya illerini kapsamakta. AFSİAD’da orada görev almakta. Bununla ilgili faaliyetleri birlik ve beraberlik içinde yürütüyoruz. ZAFERSIFED’de önümüzdeki ay bir genel kurulumuz var. Orada da bu birlik ve beraberliği hem Afyon çatısı altında hem de AFSİAD çatısı altında geliştirmekten yanayız. Yapılacak Genel Kurulda Afyonkarahisar’dan Uluslararası Girişimci İş Kadınları Derneği Başkanı Melike Akkent başkanımız yeni yönetimde yer alacak.”

Sayın: 100. Yıl Makine İhtisas Karma OSB için bakandan söz aldım
“KAMULAŞTIRMA ÇALIŞMALARI HIZLA DEVAM EDİYOR”
ATSO Yönetim Kurulu Başkanı ve AFSİAD Kurucu Başkanı Hüsnü Serteser, programın son konuşmasını yaptı. Başkan Serteser, şöyle konuştu: “AFSİAD, ekonomiyle ilgi iş dünyasının 1991 yılında kuruluş olan en eski derneklerinden bir tanesi. Ben şuna çok mutlu oluyorum, çeşitli ekonomi başkanlarının da AFSİAD bünyesinde olması hakikaten AFSİAD’a güç katıyor. 1991 yılında bir avuç iş adamı arkadaşımızla kurduğumuz derneği bu günlere gelmesi, tabi bizleri de çok mutlu ediyor. Her yönetime ve başkana teşekkür ediyorum. Son Başkan Kadir Bey ve yönetimi de çok güzel faaliyetler yapıyor. Ticaret ve Sanayi Odası’mızda Sayın Bakanımız Fatih Kacır’ı ağırladık. 2,5 saat iş insanlarımız ve sanayicilerimizle görüş alışverişinde bulunduk. Ben Merkez 2.OSB’nin Yönetim Kurulu Başkanıyım, Yücel Albay Bey Yönetim Kurulu Üyesi, o OSB’mizi sıfırdan yeşil OSB olarak yapıyoruz. Kamulaştırma çalışmaları devam ediyor. Yaklaşık 1 milyon 592 bin metrekare alandan 553 bin metrekaresini tahsis ettik. Hızla kamulaştırma çalışmaları devam etmekte. Yatırım yapmak isteyen işadamlarımız olursa Türkiye’nin Ankara’nın güneyinden kuzeyine bir çizgi çektiğimizde batısındaki tek 6.bölge OSB oluyor ve çok önemli sıfırdan yeşil OSB yapıyoruz. Bugün aynı zamanda aşağı yukarı 3 senedir uğraştığımız Sağlık Endüstri Bölgesi’nin de hızla Cumhurbaşkanımız tarafından imzalama sözünü Sayın Bakan’dan aldık. Bu Afyon’umuza hakikaten bir üst lige taşıyacak bir projedir. İnşallah bunu da kısa bir zamanda Akrones Otel’in olduğu yerden AFAD’a kadar 850 dönümlük yerde hayata geçireceğiz. Oradaki yönetici şirket ortakları büyük çabalar sonucu TOBB’un da ortak olduğu bir yönetici şirket ile yönetilecek. Yüzde 51’i TSO ile TOBB’un, yüzde 23’ü Özel İdare’nin, yüzde 23’ü Afyonkarahisar Belediyesi’nin, yüzde 2’si AFSÜ’nün, yüzde 1’i AKÜ’nün olmak üzere bu yönetici şirket Sağlık Endüstri Bölgesi’ni yönetecek. İyi işler yapıp, Afyonkarahisar’ımızı bu konuda ileri noktalara götürecek. Türkiye’nin ilk Sağlık Endüstri Bölgesi olma özelliği taşıyacak. 100.Yıl OSB’nin de aslında fikir babası AFSİAD, söylediği gibi Kadir Bey toplantı da söz aldı. Sayın Bakan bu konuda da önemli destekler vereceğini ifade etti.” Program dernek üyelerinin söz alarak görüş ve önerilerini dile getirmesiyle sona erdi.