Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“Seçim Öncesi Dur Seçim Sonrası Vur”

İYİ Parti Hukuk ve Seçim İşlerinden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, Afyonkarahisar Milletvekili Av. Hakan Şeref Olgun, çiftçinin sulama suyuna yapılan yüzde 135 zam yapılmasına tepki göstererek, “Hükümetin hep yaptığı; seçim öncesi dur seçim sonrası vur.” dedi.

İYİ Parti Hukuk ve

İYİ Parti Milletvekili Av. Hakan Şeref Olgun, Devlet Su İşlerinin (DSİ) gölet ve barajlarındaki suların işletmeciliğini yapan Selevir Sulama Birliği’nin tarımda kullanılan suyun tonunu 85 kuruştan 200 kuruşa çıkarmasının, çiftçiye bir zulüm olduğunu ifade etti. Milletvekili Olgun, bu konuda çok sayıda çiftçiden şikâyet ve tepki aldıklarını kaydetti.

 

“ÜRETİM DEĞİL GİRDİ MALİYETLERİ ARTIYOR”

AK Parti hükümetinin yanlış tarım politikaları nedeniyle çiftçiyi yok ettiğini belirten Milletvekili Olgun, “Selevir Sulama Birliği Şuhut, Çay, Sultandağı ve Akşehir bölgesindeki çiftçilerimize hizmet veriyor. Bu bölgedeki kiraz ve vişne üreticileri zaten ürünlerini yeterli bir fiyata satamıyor. Bu durumu geçen yıl da gördük ondan önceki yıllarda da gördük. Üreticinin sadece sulama girdisi yüzde 135 oranında artırılmadı. Kullandığı gübresinden ilacına, çalıştırılan işçinin yevmiyesine kadar yüzde 150 oranında arttı. Bu çiftçimize yapılan en büyük kötülüktür. Allah aşkına bir bahçe kaç ton su ile sulanıyor ve kaç kez bu tekrarlanıyor biliyor musunuz?” dedi.

 

“BİLMİYORLAR, BİLMEMEKTE İNAT EDİYORLAR”

AK Parti hükümetinin ‘ben yaptım oldu’ zihniyetinden bir türlü vazgeçmediğini belirten Milletvekili Olgun, parti olarak ortaya koydukları çözüm yollarına da kulaklarını tıkadıklarını dile getirdi. Milletvekili Olgun “Hükümet ısrarla çiftçi yok olsun diye çalışıyor. Tarım nedir bilmiyorlar bilmemekte de inat ediyorlar. Seçimlerde vatandaşın tepkisini henüz algılayabilmiş değiller. Halkımız mahalli seçimlerde iktidarın havada olan burnunu kırdı, ilk seçimlerde de kafasını kırmayı iyi bilir” ifadelerine yer verdi.

Afyon Haber Son Dakika Afyon Namaz Vakti