Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Şehir Tiyatrosu, Seyircinin Birincisi

Afyonkarahisar Belediye Şehir Tiyatrosu, 2023-2024 tiyatro sezonunun en prestijli ödüllerinden biri olan 24.‘Direklerarası Seyirci Ödülleri’nde büyük bir başarıya imza attı. Hasan H. Elmas yönetiminde sahnelenen Claude Magnier’in yazdığı “Eyvah Yine Karıştı” adlı oyun, komedi kategorisinde en iyi oyun seçilerek büyük onur kazandı

Afyonkarahisar Belediye Şehir Tiyatrosu,

Afyonkarahisar Belediye Şehir Tiyatrosu, halk jürisinin oluşturduğu “Halk Jürisi” üyelerinin sezon boyunca izledikleri oyunları değerlendirerek belirlediği ödüllerde üstün performansıyla öne çıkmayı başardı. Daha önce de üç ödüle layık görüldüklerini gururla belirten Hasan H. Elmas, “Bizim en büyük ödülümüz seyircimizdir. Bu kazandığımız dördüncü ödül. İlk ödülümüz, ‘En İyi Tiyatro’ canlandırmasıydı. İkinci ödülümüz ise Özdemir Nutku ‘En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu’ ödülü oldu. Daha sonrasında aldığımız ödül ise ‘Başarı ve Emek’ ödülü oldu. Bu sene de en iyi komedi oyununa layık görüldük. Şimdi sıra diğer ödüllerde… Afyonkarahisar ve sanat adına çalışmaya devam edeceğiz, bizlerin daima yanımızda olan Belediye Başkanımız Burcu Köksal’a teşekkür ediyorum. Yeni süreçte ve yeni oyunlarla ismimizi duyuracağız” dedi.

KÖKSAL KUTLADI

Eyvah Yine Karıştı oyunu, sezon boyunca sadece kapalı gişe oynanarak izleyicilerin yoğun ilgisiyle büyük bir başarı elde etti. Bu büyük ilgi, oyunun başarısını ve kalitesini bir kez daha gözler önüne serdi. Oyun, 2024-2025 sezonunda yeniden sahnelenecek ve izleyiciler, bu eğlenceli komediyi yeniden izleme fırsatı bulacak.

Ödül töreninin yapılacağı tarih ve yerin önümüzdeki günlerde açıklanacağı belirtilirken Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burcu Köksal, tüm ödül sahiplerini kutladı ve başarılarının devamını diledi. Başkanımız, “Afyonkarahisar Belediye Şehir Tiyatrosu, bölgesel tiyatro sahnesinde elde ettiği bu başarı ile adını duyurmaya devam ediyor. Eyvah Yine Karıştı adlı oyunuyla kazandığı bu ödül, tiyatro ekibinin azmi ve yeteneğinin bir göstergesi olarak öne çıkıyor. Afyonkarahisar Belediyesi olarak, tiyatro ekibimizi tebrik ediyor ve sanatın her dalında elde edecekleri yeni başarıları heyecanla bekliyoruz” diye konuştu.