DOLAR 16,8853 -2.7%
EURO 17,8334 -2.47%
ALTIN 991,58-2,31
BITCOIN 3623980,41%
Afyonkarahisar
20°

KAPALI

03:25

İMSAK'A KALAN SÜRE

“Şeker fabrikalarının satışı bir kez daha düşünülmeli, birçok özelleştirmeden Türkiye faydalanamadı”
  • Kocatepe Gazetesi
  • Siyaset
  • “Şeker fabrikalarının satışı bir kez daha düşünülmeli, birçok özelleştirmeden Türkiye faydalanamadı”

“Şeker fabrikalarının satışı bir kez daha düşünülmeli, birçok özelleştirmeden Türkiye faydalanamadı”

ABONE OL
23 Şubat 2018 14:21
“Şeker fabrikalarının satışı bir kez daha düşünülmeli, birçok özelleştirmeden Türkiye faydalanamadı”
0

BEĞENDİM

ABONE OL
“Şeker fabrikalarının satışı bir kez daha düşünülmeli, birçok özelleştirmeden Türkiye faydalanamadı”

Milletçi Hareket Partisi Afyonkarahisar İl Başkanlığının haftalık basın toplantısı Çay Belediye Başkanlığı’nın ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Toplantıya Karacaören ve Pazarağaç Belediye Başkanları ile belediye meclis üyeleri ve STK başkanları da katıldı.
Haftalık basın toplantısında Afyonkarahisar ve ülke gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan MHP İl Başkanı Mehmet Karagöz Afrin operasyonu, şeker fabrikalarının özelleştirilmesi, Jandarma kavşağında yaşanan trafik sorunu ve Çay Devlet Hastanesi’nde yaşanan doktor açığı hakkında konuştu.
TÜRK MİLLETİ, TÜRK
 DEVLETİ KARARLI
TUTUMUNU BOZMAMALI
“Afrin’de görev yapan aslanlar can pazarında can alıp, can veriyor” diyen Karagöz, “Türkiye kararlı tutumunu sürdürdüğü sürece bir çok insanın, bir çok ülkenin, bir çok siyasi partinin ve sivil toplum örgütünün de ayarlarını değiştiriyor. Birkaç gün önce yayınlanan bir dizide polisimize hakaret içeren aşağılayıcı bir görüntü görüldü arkasından tekrarında o polise aynı vatandaş tarafından özür diletildi. Bunun nedeni Türk Milleti hassasiyetlerini korursa, değerlerini korursa bazılarının ayar değiştirmesi mecburi hale geliyor. Afrin’de ne işiniz var diyenler, bugün Afrin’deki askerimizin arkasındayız diyerek olması gerekenleri söylemeye çalışıyor. Bizler de bu değişimden dolayı mutlu oluyor ve seviniyoruz. Türk milleti, Türk devleti kararlı tutumunu bozmamalı. Dolayısıyla orada yerli ve milli silahlarla bir çarpışma yaşanıyor ve çatışma 3-5 peşmerge ile yapılan bir çatışma değil, NATO ülkeleri ile gerçekleşiyor. Biz bu operasyonda yerli ve milli silahlarımızın ne kadar önemli ve değerli olduğunu gördük” dedi.
ŞEKER FABRİKALARI
YERLİ VE MİLLİ DEĞER
Yerli ve mili silahların önemine vurgu yaparak özelleştirilmesi gündemde olan Şeker Fabrikasının da yerli ve milli bir değer olduğuna, şekerin de stratejik bir ürün olduğuna vurgu yaparak konuşmasını sürdüren Karagöz; “Maalesef Afyon Şeker Fabrikası’nın da aralarında bulunduğu 14 şeker fabrikasının özelleştirilmeye alındığını öğrendik. Yerli ve milli diyoruz, yabancı nişasta bazlı şeker yapıp satanlar da elbette bu fabrikalara talip olacaklar. Bugün bulunduğumuz Çay’da faaliyet gösteren SEKA Kağıt Fabrikası’nın satışının yapılmasıyla birlikte ilçenin ekonomisi çöktü. ET-Balık Kurumu satılınca Afyonkarahisar’da hayvancılığın ekonomisi çöktü. Birçok özelleştirmeden Türkiye faydalanamadı sadece devletin kasasına özelleştirmelerden kaynaklanan paralar girdi ancak o yörenin insanları hep zarar etti. Ülke ise o ticaret sektörlerinde hep sıkıntıya düştü. Türkiye’de özelleştirilen şeker fabrikalarını alacak insanların gücü ile nişasta bazlı şeker üreten yabancı firmaların sermayeleri arasında büyük farklılıklar var. Trilyon Dolar ile telaffuz edilen yabancı sermayeler bizim firmalarımızdan 10 kat daha güçlü gelecekler ve korkumuz o ki, şeker fabrikası nişasta bazlı şeker üreten yabancı sermayeli şirketlerin eline geçecek. 400 bin ile telaffuz edilen pancar üreticileri ve üreticileri 10’a katlayacak olan yan sektörler var. Türkiye’de yerli ve milli üretim yapan, büyük bir sektör oluşturan ve sağlık sektörünü de ilgilendiren şeker Fabrikalarının satışının bir kez daha düşünülmesi lazım. Eğer satılacaksa da PANKO BİRLİK aracılığı ile işletilmesinin daha uygun olacağı kanaatindeyiz” dedi.
ALTERNATİF YOLLAR
TEKRAR DÜZENLENMELİ
Afyonkarahisar merkezde bulunan Jandarma Kavşağı’nda yapımı devam eden köprülü kavşak çalışmaları nedeniyle yaşanan trafik yoğunluğunun giderilmesi noktasında çalışmalar yapılması gerektiğini belirten MHP İl Başkanı Karagöz, mevcut hali ile kavşaktan geçmenin çok zor olduğunu söyledi. 4-5 farklı noktadan kavşağa gelen araçların tek şeritli yolda ilerlemeye çalıştığını belirten Karagöz; “Bu sorunun çözümü için Anbaryolu’nun kavşağa çıkışının kapatılması mı lazım? Yol kenarına yapılan parkların mı kaldırılması lazım? Bu konularda belediye başkanımız ve trafik komisyonunda görev alan arkadaşlarımızdan burayı bir kez daha gözden geçirmelerinin ve alternatif yolların tekrar düzenlenmesini, Ankara istikametinden gelen araçların başka bir güzergaha yönlendirilmesini arkadaşlarımızdan rica ediyorum” dedi.
DOKTOR
ATAMALARINDA AFYON ÖN PLANA ALINMALI
Afyonkarahisar İl genelinde doktor açığı olduğunu dile getiren Karagöz, “Doktor atamalarında Afyonkarahisar’ın ön plana alınması gerektiğini söylüyoruz. Afyon, çok geniş coğrafyaya ayrılmış bir il, başka iller gibi dar bir alanda yer almış il değil. Bu nedenle mesafeler birbirinden çok uzak. Çay ilçemizin de doktor açığı fazla olan ilçelerimizden bir tanesi olduğunu biliyoruz. Çocuk doktoru olmadığı ve görevlendirme ile haftada 1-2 gün ilçeye geldiğini bu nedenle çocuk hastaların yatılı olarak tedavi edilemediğini öğrendik. Ben sağlık Bakanlığı ve İl Sağlık Müdürlüğümüzden, doktor atamalarında Afyon’u biraz daha fazla düşünerek atama yapılmasını sağlamalarında fayda görüyorum” ifadelerini kullandı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.