Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Semahat Arsel Serveti Kime Kaldı?

Yaklaşık 3 milyar dolarlık servetiyle Türkiye’nin en zengin kadını olan İş insanı Semahat Sevim Arsel’in servetini kime bıraktığı internette en çok araştırılanlar arasında yer alıyor. Peki, Semahat Sevim Arsel servetini kime bıraktı? İşte yanıtı…

Semahat Arsel Serveti Kime Kaldı?

2023 yılında yayınlanan Forbes kaynaklı listede ise 3 milyar dolar servete sahip olduğu ifade edilen Türkiye’nin en zengin kadını Semahat Arsel, 93 yaşında vefat ede eşi işadamı ve VEHBI Koç Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Semahat Arsel’in servetini Nusret Arsel’in vasiyetnamesini üzerine Vehbi Koç Vakfı’na bıraktı.

Vehbi Koç Vakfı’na bağışladığı servetin içerisinde; 4 gayrimenkul, tüm hisse senetlerini, şirket hisselerini, lira, döviz, bono, fon gibi birikimleri yer alıyor. Bu mülkiyetlerin yaşam boyu kullanım hakları ise; eşi Semahat Arsel’de olacak.

SEMAHAT SEVİM ARSEL KİMDİR VE NERELİDİR?

2,8 milyar dolarlık servetiyle Türkiye’nin en zengin kadını olan iş insanı Semahat Sevim Arsel, Türk iş insanı Vehbi Koç ve Sadberk Koç’un en büyük çocuğudur. Koç Holding Yönetim Kurulu üyesidir. Amerikan Kız Koleji’nden mezun olan Arsel, 1956 yılında Nusret Arsel ile hayatını birleştirmiştir. Çocuğu olmayan Arsel, çocuğu yoktur. Semahat Sevim Arsel “En Zengin 100 Türk” listesinde 2.4 milyar dolarlık servetiyle yer almaktadır. 2023 yılında yayınlanan Forbes kaynaklı listede ise Semahat Sevim Arsel’in 3 milyar dolar servete sahip olduğu kaleme alınmıştır.  Semahat Sevim Arsel, Türkiye’nin 4. dünyanın ise 982. zengin ismidir. 2015 yılında 45 milyon 157 bin 918,24 lira vergi beyanı ile Türkiye’nin en çok vergi veren kişisi. Semahat Sevim Arsel oldu. Semahat Arsel, 3,2 milyar dolarlık servetiyle Türkiye’nin de en zengin kadını konumunda bulunuyor. Sevim Arsel İngilizce ve Almanca bilmektedir.

SEMAHAT ARSEL SERVETİ KİME KALDI?

Türkiye’nin en zengin kadını olma unvanına sahip iş insanı Semahat Sevim Arsel’in bir çocuğu yoktur. Semahat Sevim Arsel, 3 milyar dolarlık serveti hakkında bir vasiyetname hazırlayıp hazırlamadığı konusunda  bir açıklaması bulunmamaktadır.