Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Semahat Sevim Arsel Kimdir Ve Nerelidir?

2,8 milyar dolarlık servetiyle Türkiye’nin en zengin kadını olan İş insanı Semahat Sevim Arsel’in hayatı ve biyografisi bir çok kişi tarafından merak edilerek araştırılmakta. Peki, Semahat Sevim Arsel kimdir? Nerelidir? Tüm bu soruların cevabı haberimizde…

Semahat Sevim Arsel Kimdir Ve Nerelidir?

Türkiye’nin en zengin kadını unvanına sahip Semahat Sevim Arsel Vehbi Koç’un kızıdır. İşte Semahat Sevim Arsel hakkında tüm merak ettikleriniz.

SEMAHAT SEVİM ARSEL KİMDİR VE NERELİDİR?

2,8 milyar dolarlık servetiyle Türkiye’nin en zengin kadını olan İş insanı Semahat Sevim Arsel, Türk iş insanı Vehbi Koç ve Sadberk Koç’un en büyük çocuğudur. Koç Holding Yönetim Kurulu üyesidir. Amerikan Kız Koleji’nden mezun olan Arsel, 1956 yılında Nusret Arsel ile hayatını birleştirmiştir. Çocuğu olmayan Arsel, çocuğu yoktur. Semahat Sevim Arsel “En Zengin 100 Türk” listesinde 2.4 milyar dolarlık servetiyle yer almaktadır. 2023 yılında yayınlanan Forbes kaynaklı listede ise Semahat Sevim Arsel’in 3 milyar dolar servete sahip olduğu kaleme alınmıştır.  Semahat Sevim Arsel, Türkiye’nin 4. dünyanın ise 982. zengin ismidir. 2015 yılında 45 milyon 157 bin 918,24 lira vergi beyanı ile Türkiye’nin en çok vergi veren kişisi. Semahat Sevim Arsel oldu. Semahat Arsel, 3,2 milyar dolarlık servetiyle Türkiye’nin de en zengin kadını konumunda bulunuyor. Sevim Arsel İngilizce ve Almanca bilmektedir.

 

Forbes Türkiye’nin 2017 yılında hazırladığı “En Zengin 100 Türk” listesinde 2.8 milyar dolarlık servetiyle 3. sırada yer alan Semahat Arsel,  Türkiye’nin en zengin kadınıdır2023 yılında yayınlanan Forbes kaynaklı listede ise 3 milyar dolar servete sahip olduğu ifade edilmektedir.