DOLAR 17,2603 1.64%
EURO 17,6463 0.96%
ALTIN 975,721,36
BITCOIN 3480783,61%
Afyonkarahisar
21°

AÇIK

17:13

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Sempozyum dijital  bildiri kitabı yayınlandı

Sempozyum dijital bildiri kitabı yayınlandı

ABONE OL
21 Ekim 2019 13:56
Sempozyum dijital  bildiri kitabı yayınlandı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Afyonkarahisar Belediyesi tarafından 5-7 Nisan 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilen 8. Afyonkarahisar Araştırmaları Sempozyumu’nda 182 bilim insanı, akademisyen ve uzman tarafından sunulan 156 bildiri, Afyonkarahisar Belediyesi’nin resmi internet sitesinde e-kitap olarak yayınlandı

 

 

Afyonkarahisar Belediyesi’nden yapılan açıklamada, şehrin sosyal yaşamı, tarihi, kültürel mekânları, örf ve adetlerine dair pek çok araştırmanın yer aldığı sempozyum bildirilerinin, gelecek nesillere ışık tutacak bilgilerle dolu tam bir kaynak kitap olarak yayınlandığı kaydedildi.
Kitabın takdim kısmında, bildirilerin kitaplaştırılmasının sempozyumu daha da değerli kıldığını belirten Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, şu ifadelere yer verdi:
“Afyonkarahisar Belediyesi’nin önemli kültürel çalışmalarından birisi olan Afyonkarahisar Araştırmaları Sempozyumu’nun sekizincisi, 5-7 Nisan 2018 tarihleri arasında düzenlenmişti. 10-11 Mayıs 1990 tarihinde rahmetli Belediye Başkanlarımızdan Mehmet Sami Hancıoğlu’nun himayesinde ilk kez yapılan Afyonkarahisar Araştırmaları Sempozyumu geçmişi oldukça eski biretkinlik. Bugüne kadar yedi kez yapılan Afyonkarahisar Araştırmaları Sempozyumu’nun sekizincisine 14’ü yabancı toplam 182 bilim insanı, akademisyen ve uzman tarafından 156 bildiri sunuldu. Bildirilerin 42’si tarih, 33’ü edebiyat, 32’si halkbilimi, 14’ü sanat, 13’ü coğrafya, 10’u müzik, 5’i eğitim, 4’ü ekonomi ve 3’ü turizm içerikli. Geçmişte birçok medeniyete ev sahipliği yapmış kadim şehrimiz Afyonkarahisar’a ait tarihsel değerleri, kültürü, edebiyatı ve folklorik yapısı ile sahip olduğu zenginlikleri kitap haline getirmek hamdolsun bize nasip oldu. Sunulan bildirilerin kitaplaştırılmasının sempozyumu daha da değerli kıldığına inanıyorum. Kitabımızda şehrimizin sosyal yaşamı, tarihi mekânlarımızı, örf ve adetlerimizi, tarihte yaşanmış olayları ve her yönüyle tarihimizi bulabilirsiniz. 28 yıl sonrasında 8. kez düzenlenen Afyonkarahisar Araştırmaları Sempozyumu inanıyorum ki siz değerli hemşehrilerimize ışık tutacaktır. Türk Milleti olarak bizleri bir arada tutan değerler; tarihimiz, kültürümüz, sanatımız, dilimiz, edebiyatımız ve sahip olduğumuz tüm zenginliklerimizi ayrıntıları ile öğrenmek ve geleceğe taşımak en önemli görevlerimiz arasında olacaktır. Bu vesileyle 8. Uluslararası Afyonkarahisar Araştırmaları Sempozyumu himaye eden Orman ve Su İşleri eski Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu’na, Valimiz Mustafa Tutulmaz’a, İl Genel Meclisi Başkanımız Burhanettin Çoban’a, Afyon Kocatepe Üniversitemize, Sempozyumun Düzenleme ve Yürütme Kurulu üyeleri; Halk Kültürü Araştırmaları Kurumu Başkanı Prof. Dr. İrfan Ünver Nasrattınoğlu’na, Prof. Dr. Gülsün Parlar, Afyon Kocatepe Üniversitesi Öğretim Üyeleri; Prof. Dr. Uğur Türkmen, Prof. Dr. Ahmet Altıntaş, Doç.Dr. İsmail Hakkı Nakilcioğlu ve Doç. Dr. Mehmet Sarı’ya ve bilim adamlarımıza katkılarından ve emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum.”

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.