Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Sporcular “Amatör Spor Haftası” için yürüdü

Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından organize edilen Amatör Spor Haftası etkinliği sporcuların, antrenörlerin ve vatandaşların geniş katılımıyla gerçekleşti. Etkinlik her yaştan sporcunun spor yapma fırsatı bulması ve Türk spor dünyasına yeni yetenekler kazandırılması amacıyla gerçekleştirildi

Sporcular “Amatör Spor Haftası” için yürüdü

Etkinlik eski Yoğurt Pazarından Zafer Meydanı’na yürüyüşle başladı. Yüzlerce kişinin katıldığı yürüyüş, Afyon’da spora verilen değerin ne kadar yaygın olduğunu gözler önüne serdi. Amatör Spor Haftası etkinliğinin devamında ise Afyonkarahisarlı başarılı sporculara özel ödül töreni düzenlendi. Uluslararası ve ulusal müsabakalarda dereceye giren sporcular başarılarını kutlamak için bir araya geldi. Törende sporculara ödüllerini; İl Müdürü Kasapoğlu, Afyon Amatör Spor Kulüpleri Başkanı Orhan Küçüksağırcı, Spor Hizmetleri Müdürü Yılmaz Erşen, Yurt Hizmetleri Müdürü Mustafa Asan, Okul Sporları Şube Müdürü Adil Kamberoğlu tarafından takdim edildi.

Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu Amatör Spor Haftası hakkında yaptığı açıklamada amatör ruhun önemine değinerek, “Amatör spor sadece profesyonel sporcuların yer aldmadığı aynı zamanda toplumun her kesiminden insanların katılım gösterdiği spor dallarını ifade ediyor. Bu bakımdan amatör spor birçok avantajı beraberinde getiriyor. Hem sporcuların sağlıklı bir yaşam sürdürmelerine yardımcı oluyor hem de toplumdaki dayanışma ve paylaşımı güçlendiriyor. Amatör ruh, sporu; sevgi, saygı, fair-play ruhu ve dostluk gibi değerlerle birleştirerek rekabetin yanı sıra toplumla etkileşim ve birlikte hareket edebilme yeteneğini de içeren bir ruhtur. Bu nedenle amatör sporun geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması adına her bireyin bu ruhu benimsemesi ve amatör sporlara destek olması büyük önem taşıyor” dedi.

Etkinliğin sonunda ise halk oyunları gösterisi yapıldı.