Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“Suriyelilerin Vergi Muafiyeti ve Ayrıcalıkları Yok”

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi (DMM) tarafından “Türkiye’nin geçici koruması altındaki Suriyeli sığınmacıların vergi konusunda herhangi bir muafiyetleri veya ayrıcalıkları yoktur” bilgisi paylaşıldı

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla

Suriyelilere vergi muafiyeti iddiasına Cumhurbaşkanlığından açıklama geldi. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi (DMM), bir televizyon programında öne sürülen, Suriyelilere vergi muafiyeti olduğu ve KDV ile Emlak Vergisi vermediklerine ilişkin iddianın doğru olmadığını bildirdi.
DMM’nin sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, bir televizyon programında ortaya atılan, ‘Suriyelilere vergi muafiyeti var. KDV/emlak vergisi vermiyorlar’ iddiasının doğru olmadığı” ifade edildi.

SURİYELİ SIĞINMACILARIN VERGİ KONUSUNDA HERHANGİ BİR MUAFİYETLERİ VE AYRICALIKLARI YOKTUR’

Suriyeliler
“Türkiye’nin geçici koruması altındaki Suriyeli sığınmacıların vergi konusunda herhangi bir muafiyetleri veya ayrıcalıkları yoktur” bilgisi verilen paylaşımda, ilgili birimler tarafından vergi denetiminin düzenli olarak yapıldığı vurgulandı ve kamuoyunu manipüle etmeye yönelik asılsız iddialara itibar edilmemesi istendi.