Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“Tarih Resmi Gazete’de yayınlansın adayımızı görün”

Gelecek Partisi İl Başkanı

Gelecek Partisi İl Başkanı Niyazi Ertaş, Cumhur İttifakı cephesine meydan okudu. Ertaş, “Hodri meydan. Seçim tarihi Resmi Gazete de yayınlansın altılı masanın adayını görün” dedi

 

Gelecek Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı Niyazi Ertaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacağı ilan edilen seçim açıklamalarını değerlendirdi.
Başkan Ertaş: “Düne kadar seçim Haziran da diyenlerin sözüne itibar edemeyiz. Devletin sözü yazı ile olur. Şimdi seçim tarihi belli oldu hadi adayınızı açıklayın diyerek muhalefeti adeta gazlıyorlar. Dedi.
“MUHALEFETİ GAZA
GETİRMEYE ÇALIŞIYORLAR”
“İktidar bir konuşmasında seçim için 14 Mayıs 2023 tarihini işaret etti. Dikkat edin ilan etmedi.” diyen Ertaş, “Bu sayede sabırsızlıkla beklediği adayımızı açıklayın diyerek aklınca gel gel yapıyor. Düne kadar Haziran diyenler seçim gününde yapılacak diyenlerin bu sözüne itibar edemeyiz. Devlet söylerse tamamdır. Devletin sözü yazı ile olur. Şimdi seçim tarihi belli oldu hadi adayınızı açıklayın diyerek muhalefeti adeta gazlıyor. Maalesef biraz daha bekleyin. Ha beklemem diyorsanız hodri meydan 14 Mayıs 2023 tarihini resmen gazetede seçim tarihi olarak ilan et ki adayı gör. Daha düne kadar iktidar ve küçük ortakları seçim tarihi 18 Haziran kimse bu tarihten önce kimse hayal etmesin diyorsunuz. Ne oldu peki Aralıkta EYT sözü vermiştiniz. EYT’liler bekliyor daha. İşinize gelen bir konu olunca gece yarısı karar alabiliyorsunuz. Peki, neden seçim tarihi resmi gazetede yayınlanmıyor. Geçim için seçim istiyoruz.” dedi.
“İKTİDAR KURAKLIĞA
KARŞI TEDBİR ALMADI”
İktidarın kuraklık kaynaklı ortaya çıkabilecek susuzluk karşısında tedbir almadığını iddia eden Ertaş şunları kaydetti: “AKP iktidarı 20 yıldır kuraklığa karşı hiçbir tedbir almadı. Afyonkarahisar tedbir alsın. AKP yıllardır süren 20 yıllık kuraklığı önlemeye yönelik hiçbir tedbir almadı. Türkiye’de son yıllarda ciddi bir kuraklık yaşanmaktadır. Meteoroloji kuraklığın tarımsal kuraklığı dönüştüğünü bildirmiştir. Ülkemizde yağış geçen yıla göre yüzde 60-70 azalmıştır. Kuraklık büyük tehlike oluşturmaktadır. 20 yıldır iktidarda olan AKP kuraklığı önlemeye yönelik hiçbir adım atmadı. Sadece günübirlik politikalarla geçiştirmeye çalışmıştır. Ormanlar ve meralar çoğaltılmadığı gibi bilakis azaltılmıştır. Zeytinlikler yok edilmeye çalışıldı. Çayırlar ve otlaklar heba edildi vatandaş korumaya çalışsa da iktidar kimseyi dinlemedi. Türkiye bu nedenle iklim felaketi ile karşı karşıyadır. Umarız şubat mart nisan aylarında bol yağış geçer de ülkemiz rahat bir nefes alır. Aksi takdirde içme suyunu başta olmak üzere tarım dâhil önemli sorunlar bizi bekliyor. Uyarıyoruz tedbir almazsınız Afyon susuz kalacak.”
>> Mustafa ERTÜRK’ün Haberi