DOLAR 16,8853 -2.7%
EURO 17,8334 -2.47%
ALTIN 991,58-2,31
BITCOIN 3629980,55%
Afyonkarahisar
20°

KAPALI

03:25

İMSAK'A KALAN SÜRE

Taşpınar’da Başkan Çoban’a sevgi gösterisi

ABONE OL
19 Mayıs 2012 15:53
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Taşpınar'da Başkan Çoban'a sevgi gösterisi

Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, alt ve üstyapısı tamamlanan mahalleler arasında yer alan Taşpınar Mahallesi’nde incelemelerde bulundu.

Yıllarca ‘sit alanı’ denilerek hizmet yapılmayan Taşpınar’ı mahalle halkının deyimiyle ‘Başpınar’ haline getiren Başkan Çoban, yaptığı hizmetlerin karşılığını, bol bol hayır duası ve sevgi gösterileriyle aldı. Mahalleye asılan afişler de dikkat çekti
İncelemeler sırasında, yapılan çalışmalarla ilgili basın mensuplarına ve mahalle halkına bilgi veren Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, mahallelerin alt ve üst yapı sorunlarını komple çözüme kavuşturmak istediklerini ve bu noktada, şu ana kadar yaklaşık 30 mahallenin komple alt ve üstyapısını tamamladıklarını söyledi.
“MAHALLE HALKINI TERTEMİZ
SUYA KAVUŞTURDUK”
Taşpınar Mahallesi’nin alt ve üstyapısı tamlanan mahalleler arasında önemli bir farklılığı bulunduğunu belirten Başkan Çoban, “Afyonkarahisar’ın en eski mahallelerinden biri olmasına rağmen, doğru düzgün altyapısı olmayan Taşpınar Mahallesi’nin zemini çok sert kayalardan oluşuyor. Bu yüzden çok zor şartlarda çalışma yaptık. Bütün bu zorluklara rağmen, önce kanalizasyonunu yaptık sonra da içme suyu hatlarını değiştirdik. Tabiri caizse karış karış karış ilerleyerek, mahalle halkını gönül rahatlığıyla içebilecekleri tertemiz suya kavuşturduk” dedi.
PİS SU İÇİLEN BORULAR
BASINA GÖSTERİLDİ
2011 yılı Kasım ayında tamamlanan çalışmalar öncesinde, mahalle halkının sağlıklı ve temiz su içtiğini söylemenin doğru olmayacağını kaydeden Başkan Burhanettin Çoban, çalışmalar sırasında yer altından çıkan boruları gören mahalle sakinlerinin, bu duruma şahit olduklarını ifade etti. Başkan Çoban’ın bu sözlerini tasdik eden Taşpınar Mahalle Muhtarı İsmail Karayiğit, ispat olarak, altyapı çalışmaları sırasında yeraltından çıkarılan içmesuyu borularını basın mensuplarına gösterdi.
MAHALLE TARİHİNİN EN
BÜYÜK YATIRIMI YAPILDI
Taşpınar Mahallesi’ne tarihi boyunca en büyük, en kapsamlı ve en maliyetli yatırımın yapıldığını belirterek konuşmasına devam eden Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, “Çalışmalar sırasında bize her türlü desteği veren mahalle muhtarımız ve mahalle halkımızla birlikte canla başla çalışan belediyemizin ekiplerine candan teşekkür ediyorum. Ayrıca hem altyapı hem de üst yapıda, yaptığı güzel çalışmalardan dolayı müteahhit firmaya da çok teşekkür ediyorum” dedi.
“BAŞKAN ÇOBAN GELDİ ACILAR BİTTİ”
Mahalle halkının altyapı sorunları nedeniyle çok acılar çektiğini ifade eden Taşpınar Mahalle Muhtarı İsmail Karayiğit ise Başkan Burhanettin Çoban’ın başlattığı komple alt ve üstyapı seferberliği ile bu acıların dindirdiğini söyledi. Taşpınar’ın Afyonkarahisar’ın en eski mahallelerinden olmasına rağmen, içmesuyu bağlanan en son mahallelerden olduğunu kaydeden Muhtar Karayiğit, geçmiş dönemlerde, kanalizasyon ve içmesuyu borularının altlı üstlü yapılması nedeniyle yıllarca pis su içmek zorunda kaldıklarını vurguladı. Muhtar Karayiğit, pis su içmek zorunda kaldıkları için bir mahalle sakininin iki çocuğunun hastalığa yakaladığını ve bu hastalık nedeniyle hayatını kaybettiğini söyledi.
“DESTEKÇİSİ DEĞİLDİM
AMA HELALLEŞTİM”
Bir ağabey gibi gördükleri Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’ın kendilerini pis su içmekten kurtardığını kaydeden Karayiğit, “Burhanettin Başkanımızdan önce, biz bu sorunları ilettiğimizde bize hep ‘burası sit alanı’ dediler. Bu yüzden ne kendileri bir şey yaptılar ne de bize yaptırdılar. Ama Burhanettin Başkanımız göreve gelince bu gerekçe ortadan kalktı. Çünkü başkanımız fakir dostu. Ayrıca şunu da belirtmek isterim ki, yerel seçimlerde Burhanettin Çoban’a destek vermemiştim. Buna rağmen yaptığı bu hizmetleri görünce kendisiyle helalleştim” dedi.
“TAŞPINAR BAŞTAN
BERİ SİT ALANINDA DEĞİL”
Sit konusuna kendisi de açıklık getiren Başkan Burhanettin Çoban, “Afyonkarahisar’da 17 mahallemiz sit alanı içerisinde yer alıyor. Ancak bu mahallelerin de bazı kısımları sit alanı içerisinde bulunuyor. Örneğin, Bedrik Mahallesi’nin yüzde 50’si sit alanın içinde, yüzde 50’si sit alanın dışında kalıyor. Taşpınar Mahallesi’nin ise tamamı sit alanı dış��nda. Bunu biz değiştirmedik, bu baştan beri böyleymiş ama vatandaş buraya hizmet istediği zaman ‘burası sit alanı hizmet yapamıyoruz’ şeklinde karşılık verilirmiş” diye konuştu.
Vali İrfan Balkanlıoğlu da incemelere katılarak, vatandaşların sıkıntılarını dinledi. Yapılan çalışmaları çok beğenen ve Taşpınar sokaklarının Paris sokaklarını aratmadığını ifade eden Vali Balkanlıoğlu, Belediye Başkanı Burhanetin Çoban’ı tebrik etti. (Kocatepe)

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.