Taytak: Başkente Ülkücü yağdı

Taytak: Başkente Ülkücü yağdı

MHP Milletvekili Mehmet Taytak, geçtiğimiz hafta sonu yapılan “Ülkü Ocakları Türk Gençliği Kurultayı” ile “Analar Bacılar Kurultayı” nedeniyle başkente Ülkücü yağdığını söyledi

 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, hafta sonu düzenlenen Ülkü Ocakları Türk Gençliği Kurultayı ile Analar Bacılar Kurultayını değerlendirdi.
“İKİ KURULTAY
ARD ARDA YAPILDI
Mehmet Taytak, MHP teşkilatı olarak bu hafta sonu Ankara’da çok görkemli iki kurultaya şahitlik ettiklerini ifade etti. Taytak, “9 Ekim 2021 Cumartesi günü Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından, güzel vatanımızın dört bir yanından gelen yiğit ülküdaşlarımızla Türk Gençliği Kurultay’ımızı, 10 Ekim 2021 Pazar günü ise Aile, Kadın ve Engellilerden Sorumlu Genel Başkanlığımızın koordinesinde Türkiye’nin asli gücü kadınlarımız ile Analar-Bacılar Kurultay’ımızı gerçekleştirdik.” dedi.
“ÜLKÜCÜLERDEN CUMHURİYETE YEMİN ÜLKÜYE SADAKAT”
Türk Gençliği Kurultayı’nın dosta güven, düşmana korku salan muhteşem bir atmosfer içerisinde gerçekleştiğini belirten Taytak, “Ülkü Ocakları, Türk Milletinin bağrından çıkmıştır. Türk Milletinin her zaman umut noktası her daim güç kaynağı olmuştur. Karanlık emellere sur, kararan kalplere nur olmuştur. Ülkü Ocakları iman ile vatan sevgisinin harmanlandığı yer olmuştur. Çifte su verilmiş çelik gibi sapasağlam bir iradenin hesapsız ve menfaatsiz gönüllerin otağı olmuştur. Liderimiz Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli Beyefendinin ifade ettiği gibi, ‘Ülkücü gençlik ker belada yezit ile kazanmaktansa, Hz. Hüseyin ile şehit olmaya talip bir gençliktir.’ Milliyetçi, ülkücü gençlik bu ahlak ile yoğrulmuştur. İşte bu gençliğin yüz binlercesi 9 Ekim Cumartesi günü Ankara’yı şereflendirmiş, ‘Cumhuriyete yüz yıllık yemin, ülküye ömürlük sadakat’ anlayışı ile dosta güven, düşmana korku salan muhteşem bir kurultay gerçekleştirmiştir.” ifadelerini kullandı.
“KADIN ELİ DEĞEN HER YERDE FEDAKARLIK VARDIR”
Ard arda yapılan her iki kurultay nedeniyle başkent Ankara’ya sağnak sağnak ülkücü yağdığını belirten Taytak şunları kaydetti: “Z kuşağı adı verilerek belirli bir kalıba sokulmak istenen, tarihinden, köklerinden ve milli şuurdan uzak bir nesil oluşmasını amaçlayanlara en güzel cevabı Ülkücü gençlik Türk Gençliği Kurultay’ımızda vermiştir. 10 Ekim Pazar günü yurdumuzun her yerinden gelen, analarımız, bacılarımız ile Türkiye’nin asli gücü ‘Analar-Bacılar Kurultay’ımızı gerçekleştirdik. Peygamber Efendimizin hadis-i şerifte bildirdiği üzere ‘Cennet anaların ayakları altındadır.’ müjdesine kavuşan eli öpülesi annelerimiz, kadınlarımız ile bir araya geldik. Kadınlarımız, bağımsızlığımızın ninnisini söyleyendir, geleceğimizin teminatıdır, vatandır, ülkedir, vatana evlat yetiştirendir. Türk kadını toplumun her alanında yerini almıştır. Devlet yönetimine katılmış, ailede söz sahibi olmuş, savaş meydanlarında Halide Onbaşı, Nezahat Onbaşı, Halime Çavuş olmuştur. Kadınlarımızın elinin değdiği her yerde fedakarlık vardır. Kadınlarımız güçlendikçe Türkiye’miz büyüyecektir. Türk Kadını Liderimiz Genel Başkanımız Sayın Dr. Devlet Bahçeli beyefendinin ifadesiyle; ‘Milli şerefimizin abidesidir.’ MHP olarak Türk kadınının her zaman destekçisiyiz, sözcüsüyüz ve yanında duran gücüyüz.”
>> Burcu AYDIN’ın Haberi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi