Taytak, Karayolları Bölge  Müdürlüğü kurulmasını talep etti

Taytak, Karayolları Bölge Müdürlüğü kurulmasını talep etti

MHP Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, Afyonkarahisar’da Karayolları Bölge Müdürlüğü kurulması talebini Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’na iletti

 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ile görüşerek Afyonkarahisar’la ilgili talep ve istekleri iletti. Milletvekili Taytak, Bakan Karaismailoğlu’na, Afyonkarahisar’a Karayolları Bölge Müdürlüğü kurulması talebini, Köroğlu mevkisine yapılması planlanan tünelin ihalesinin yapılıp bitirilmesi ve yarım kalan bölünmüş yolların tamamlanması konularını dosya halinde sundu.
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun Afyonkarahisar’daki programına katılmak üzere kente gelen MHP Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak’a, MHP İl Başkanı Mehmet Kocacan ve Yönetim Kurulu Üyesi Doğan Şimşek eşlik etti.
TALEPLERİ İLETTİ
MHP Milletvekili Taytak, Bakan Karaismailoğlu’na, Afyonkarahisar’a Karayolları Bölge Müdürlüğü kurulması talebini, Köroğlu mevkisine yapılması planlanan tünelin ihalesinin yapılıp bitirilmesi ve yarım kalan bölünmüş yolların tamamlanması konularını dosya halinde sundu.
“AFYONKARAHİSAR HEM
KARAYOLLARININ HEM TREN
YOLLARININ BİRLEŞTİĞİ BÖLGEDİR”
Afyonkarahisar’ın, Türkiye’nin en önemli kavşak noktalarından birisi olduğunu söyleyen Taytak, “12 Eylül Askeri darbesinden önce Afyonkarahisar’a bir Bölge Müdürlüğü kurulmuştu. Karayolları 18. Bölge Müdürlüğü. Ama Kenan Evren bunu lağvetmişti. Afyonkarahisar, Türkiye’nin en önemli kavşak noktalarından birisidir. Doğu-Batı ile Kuzey-Güney ile Afyon’dan geçerek buluşabiliyor. Hem Karayolu, hem Tren yollarının birleştiği yer Afyonkarahisar’dır. Karayollarının İlimizde 1027 kilometre sorumluluk alanı bulunuyor. İlimiz sınırları içerisindeki 1027 kilometrelik yol ağı iki Bölge Müdürlüğünün sorumluluğundadır. Antalya, Konya ve İzmir Bölge Müdürlüklerinin sorumluluk alanı ilimiz sınırındaki karayolu ağıdır. Neden Karayolları Afyon Bölge Müdürlüğü olmasın ki?” dedi.
“KÖROĞLU MEVKİİNDEKİ
TÜNELİN İHALESİ YAPILMALI”
Afyonkarahisar-Ankara karayolu geçişinde bulunan Köroğlu mevkiindeki güzergah ile ilgili sıkıntıyı da Bakan Karaismailoğlu’na ilettiğini kaydeden Milletvekili Taytak, “Daha önce Afyon -İzmir karayolu 10. kilometresinde bulunan halk arasında Özdilek rampası olarak adlandırılan yolda karayollarımızın yapmış olduğu yeni yol ve tünel çalışmaları ile virajlar kaldırılmış, her yıl kış aylarında meydana gelen kazalarında önüne geçilmiş idi. Aynı şekilde Afyon-Ankara karayolu Köroğlu mevkiindeki sıkıntı projesi tamamlanmış olan tünelin ihale edilip bitirilmesi ile giderilmiş olacaktır.” ifadelerini kullandı.
“BÖLÜNMÜŞ YOLLAR
TAMAMLANMALI”
Yarım kalan ve önem arz eden bölünmüş yolların tamamlanması konusunu da gündeme getiren Milletvekili Taytak, “Emirdağ-Çay yolu ilçelerimiz arası bölünmüş yol çalışması, Emirdağ -Bolvadin arası bölünmüş yol çalışması, Afyonkarahisar-Şuhut yolu bölünmüş yol çalışmaları bulunmaktadır.” dedi.
>> Kocatepe Haber Merkezi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi