Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Taytak, Sorunları Bir Bir Çözüyor

Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, Şuhut İlçe Merkezi’nde Konut Tapuları ve Paşacık Köyünün Taşınması İle İlgili Uzun Zamandır Takip Ettiği Talepleri AFAD Başkanı Okay Memiş’e tekrar iletti ve konuların çözümünün tamamlandığı müjdesini paylaştı

Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar

Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Başkanı Okay Memiş’i daha önce birçok kez ziyaret ederek, Şuhut Merkez’de 2000 yılında başlatılan deprem konut tapularıyla ilgili taleplerini iletmişti. Daha önce tamamlanan konutlardan tapuların hak sahiplerine verilmesi ile ilgili çalışmaların başlatıldığını ifade eden Taytak, bugünkü ziyareti sonrası çalışmaların tamamlandığını ve tapuların en kısa zamanda hak sahipleri borçlarını ödediği takdirde tapuları kendilerine verileceğini müjdeledi.

Taytak, Sorunları Bir Bir Çözüyor

PAŞACIK KÖYÜ TAŞINACAK

Şuhut İlçesi Paşacık Köyünde, Selevir Barajının bulunması ve büyük kayaların düşme riskine karşı ‘Paşacık’ köyünün afet kapsamına alınarak uygun bir bölgeye taşınması kararı Milletvekili Mehmet Taytak’ın girişimleriyle 31 Temmuz 2023 tarihinde onaylanmıştı. Milletvekili Taytak, ilgili yetkililer ile geçtiğimiz aylarda Paşacık Köyü’nde incelemelerde bulunmuştu. Bugünkü ziyareti sonrası açıklama yapan Taytak; “Uzun zamandır Paşacık köyümüzün taşınması konusunu gündeme getirdim. O bölgede çok ciddi bir risk bulunmaktadır. Köyde Selevir barajının bulunması ve büyük kayaların düşme riskine karşı köyün afet kapsamına alınarak uygun bir bölgeye taşınması gerektiğini AFAD Başkanlığımızı ziyaretlerimde dile getirdim. Geçtiğimiz yıl kararın çıktığını paylaşmıştım. Konunun her aşamasını takip ettim, köyümüzü ilgili kurum yetkilileri ile incelemelerde bulunduk. AFAD Başkanı Okay Memiş’i bugün tekrar ziyaret ettim. Sağ olsunlar çalışmaların ve raporların bittiğini,  köyümüzün en kısa zamanda uygun bölgeye taşınacağını ifade ettiler. Ben AFAD Başkanı Okay Memiş Bey’e, ilgili daire başkanlarına ve yetkililere teşekkürlerimi iletiyorum. Köy halkımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.