Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Tıbbi Ve Aromatik Bitkileri İnceledi

Kütahya Belediye Başkanı Eyüp Kahveci, Hisarcık ilçesi Karbasan köyünü ziyaret ederek tıbbi ve aromatik bitkiler üzerine detaylı incelemelerde bulundu.

Kütahya Belediye Başkanı Eyüp

Belediye Başkanı Eyüp Kahveci, Hisarcık Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Yusuf Çalışkan ve Kütahya Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Hüseyin Girgin, tıbbi ve aromatik bitkiler üzerine detaylı incelemeler yapmak üzere Hisarcık ilçesi Karbasan köyünü ziyaret etti.
Ziyaret sırasında bölgede yetişen bitkiler üzerine araştırmalar yapılarak notlar alındı. Başkan Kahveci, beraberindeki heyetle birlikte köydeki potansiyeli yerinde gözlemledi ve Hisarcık Ziraat Odası’nı da ziyaret ederek burada yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Çiftçilerinin karşılaştığı sorunlar, çözüm önerileri ve odanın faaliyetleri üzerine görüşmeler yapıldı.
Ayrıca, Hekim Sinan Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Araştırma Merkezi’ni yeniden canlandırma hedefi doğrultusunda istişarelerde bulunuldu. Yapılan görüşmelerde merkezin hak ettiği potansiyele kavuşması için atılması gereken adımlar ve bölgenin tarımsal kalkınmasına katkı sağlayacak stratejiler üzerine fikir alışverişinde bulunuldu.