Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Transanatolia 7. gününde Afyon halkıyla buluşuyor

Bu yıl 13’üncüsü düzenlenen Türkiye’nin ilk ve tek, dünyanın ise en büyük ve zorlu yarışlarından biri olan Transanatolia rallisi 2 Eylül’de Samsun’da start alışının ardından 7 eylül perşembe günü Afyon’da seyirci ile buluşacak.

Transanatolia 7. gününde Afyon halkıyla buluşuyor

Afyonkarahisar’da motorsporları heyecanına ara vermeden devam ediyor. Cumhuriyetin 100. yılına özel adrenalin ve hız tutkusunun en zorlu arazilerde yaşandığı TransAnatolia seyircili etabı Afyonkarahisar’da yapılacak. Organizasyonun tanıtım ve bilgilendirme toplantısı Afyonkarahisar Başkan Mehmet Zeybek’in ev sahipliğinde yapıldı. Toplantıya; AK Parti Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) Asbaşkanı Mahmut Nedim Akülke ve basın mensupları katıldı.

GİRİŞLER ÜCRETSİZ OLACAK

Hemşehrilerini organizasyona davet eden  Mehmet Zeybek, “Dünya Motokros Şampiyonasını kazası belasız hiçbir sporcumuzun sakatlanmadan yapmış olduğu yarışı Afyonkarahisar bu sene de alnının akı ile bitirmiş oldu. Cumhuriyetimizin 100. Yılı Büyük Taarruz’un da 101. Yılı olması hasebi ile transanatolia rallisine ilimiz ev sahipliği yapacak. Dünyanın en iyi pisti, en iyi padoğu ve alt yapısına sahip olan Motor Sporları Merkezimizde ralliye katılan sporcularımızı o bölgede ağırlayacağız. 7 Eylül’de seyircilerimize özel bir gösteri de olacak. Sporun Merkezi dediğimiz Afyonkarahisar yine farklı bir organizasyona ev sahipliği yapacak. Sayın Valimiz, Vekillerimiz ve TMF ile birlikte ilimize hiçbir masrafı olamayan bu organizasyonu da alnımızın akı ile bitirip ilimizi tanıtmaya devam edeceğiz. Her zaman söylediğim gibi, bizi izlemeye devam etsinler diyorum. Girişler ücretsiz olacak, tüm halkımızı 7 Eylül Perşembe günü saat 17.30’da Motor Sporları alanımıza davet ediyorum.” şeklinde konuştu.

İLİMİZİN TANITIMINA BÜYÜK KATKI

Milletvekilimiz İbrahim Yurdunuseven ise organizasyonun tanıtım açısından önemine vurgu yaparak, “25 Ağustos’u 26 Ağustos’a bağlayan gece Kocatepe’den Kurtuluş Savaşımızın, Büyük Taarruz’un 101. yılını kutladık. Karadeniz’den Egeye iki deniz arasında sloganı ile Transanatolia organizasyonu ile sizinle birlikteyiz. Bu organizasyon bizde Kurtuluş Savaşımızın izlerini taşıyor. 2 Eylül’de başladı 9 Eylül’de İzmir’de sona erecek. Kurtuluş Savaşımızın geçtiği toprakları yeniden Transanatolia ile canlandırmış, yaşamış olacağız. Motor, otomobil, otobüs, ATV ve kamyon olmak üzere 5 kategoride 100’den fazla katılımcı farklı ülkelerden gelecek. Hem ilimizin hem de ülkemizin uluslararası tanınırlığına katkıda bulunacak. Afyon artık hem turizm anlamında hem de iç dış turizm anlamında marka şehir haline, ev sahibi şehir haline gelmeye başladı. Bu organizasyonun ne Belediyemize ne Devletimize hiçbir masrafı söz konusu değil. Tamamen kendi içinde yapılan bir organizasyon. Bizim kârımız Afyon’umuzun tanıtımı, gastronomimizin tanıtımı ve konaklama ile esnafımızın memnuniyeti söz konusu olacak. Motor Sporları alanını yapmak ile gerçekten müthiş bir iş yapmışız. Emeği geçen herkese, personelimize ve Belediyemize teşekkür ediyoruz.” Dedi.

AFYONKARAHİSAR SEYİRCİLİ ETABI 7 EYLÜL’DE

Uluslararası ralli yarışı Transanatolia 13. yılında, Cumhuriyet’in 100.yılına özel olarak tarihi bir rotada düzenleniyor. 2-9 Eylül 2023 tarihleri arasında Samsun’da başlayan yarış, zaferin kazanıldığı toprak olan Afyonkarahisar’dan geçerek, 9 Eylül’de İzmir’de tamamlanacak. Yarışa, aralarında Yamaha, Honda, Ktm gibi profesyonel fabrika takımlarının da bulunduğu 13 ülkeden 122 yarışmacı ve 83 araç katılıyor. Transanatolia’ya bu yıl İtalya, İspanya, Portekiz, Fransa, Hollanda, İran ve İngiltere gibi ülkelerden katılım var. Rallide sporcular 17 il sınırından geçip, toplam 2.350 km yol yapacaklar. Dünyanın en önemli organizasyonunun ardından, spor turizmi kapsamında Transanatolia rallisine ev sahipliği yapacağız. Yarışın yedinci gününde Afyon’a varacak olan 100’den fazla sporcu, Afyon halkına özel olarak planlanan seyirci etabında kıyasıya mücadele edecek. Girişlerin ücretsiz olacağı, 7 Eylül perşembe günü saat 17:30’da tüm Afyonkarahisar halkı Motor Sporları Merkezine davetli.