Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

TRT’den EURO 2024 Açıklaması

EURO 2024 maçlarının Türkiye’deki yayın haklarının sahibi olan TRT, vatandaşların “Maçları izleyemiyoruz” şikayetlerinin artması üzerine açıklama yaptı

EURO 2024 maçlarının Türkiye’deki

Futbolseverler, 4 yılda bir ayaklarına gelen futbol şölenini izlemek istiyor; ancak uydu ve frekans sorunları dolayısıyla bu heyecan yarım kalıyor. Vatandaşların konu hakkındaki şikayetlerinin artması üzerine TRT, sosyal medya hesaplarından açıklama yaptı. TRT’nin açıklamasında “İzleyicilerimiz, EURO 2024 yayınlarını izlemekle ilgili yaşadıkları aksaklıkları TRT İletişim Merkezi’miz ve sosyal medya aracılığıyla Kurumumuza iletmektedir. UEFA, lisans verdiği tüm yayıncılardan Uluslararası Yayın Hakları Sınırlılık kuralına uyulmasını kesinlik şartıyla talep etmektedir. Bu çerçevede UEFA, EURO 2024 yayınlarına Türkiye dışından erişilebildiği yönündeki şikâyetleri Kurumumuza ‘Yaptırım’ uyarısıyla iletmektedir” ifadelerine yer verildi.

TRT’nin açıklamasında “Belirtmek isteriz ki UEFA tarafından belirlenen sinyal seviyeleri ve uygulanması zorunlu şifreleme politikaları nedeniyle uydu sinyal gücümüzü belirli seviyenin üstüne çıkaramamaktayız. EURO 2024 karşılaşmalarının yer aldığı TRT 1 kanalımızın canlı yayınları, Türksat 4A uydusu üzerinden ve sadece Türkiye’yi kapsayan mevcut frekans üzerinden UEFA’nın belirlediği uydu güç seviyeleri ve şifreleme politikaları çerçevesinde izlenebilmektedir. Aynı zamanda, TRT’nin dijital platformu tabii ile Türkiye’deki izleyicilerimiz tüm cihazlardan ve akıllı TV’lerden yayınlarımızı ve EURO 2024 karşılaşmalarını izleyebilirler” denildi.