Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“TTB Türkiye’ye Düşman Her Türlü Yapının Yanında”

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Dr. Hasan Arslan, “TTB Türkiye’ye düşman her türlü yapının yanında.” dedi

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Dr. Hasan Arslan, bozkurt işareti yaparak UEFA’nın milli futbolcumuz Merih Demiral’a verdiği cezaya tepki gösteren doktorlar ile ilgili ‘tarafsız kalın’ açıklaması yapan Türk Tabipleri Birliği’ne tepki gösterdi.

“MESLEĞİMİZİ POLİTİZE EDİYORLAR”

AK Parti Milletvekili Dr. Hasan Arslan, konu hakkında yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “Türk Tabipleri Birliği (TTB), Türkiye’deki hekimlerin mesleki ve etik standartlarını korumak amacıyla kurulmuş önemli bir kuruluştur. Ancak, Bozkurt işareti yaparak UEFA’nın milli futbolcumuz Merih Demiral’a verdiği cezaya tepki gösteren doktorlara karşı yaptığı açıklama, hekimlerin tarafsız kalmaları yönünde olsa da, tavsiyede bulunanların, kendileri dışında kimseye saygı göstermediklerini ispatlar niteliktedir.  TTB’nin faaliyetleri ve duruşu, meslek odası dışında her türlü alanda at koşturma isteğini son yaptıkları açıklama ile görmüş bulunuyoruz. Siyasi konulara gereğinden fazla müdahil olan ve bu nedenle mesleki tarafsızlığını yitiren birliğin, hekimlerin haklarını savunma misyonu dışında siyasi demeçler vermesi, hekimlik mesleğinin politize etmenin dışına çıkmamaktadır.”

“ERMENİ SOYKIRIMI YALANINI KABUL EDİP, TERÖRE DESTEK VERİYORLAR”

Milletvekili Arslan, geçmişte yaşananları hatırlatarak şöyle konuştu: “Peki, kimdir bu Türk Tabipleri Birliği’ni yönetenler? Bozkurt işareti yapan doktorlara güvenilmez diyerek, PKK tarafından şehit edilen Doktor Abdullah Biroğul’un arkasından terör örgütüne toz kondurmadan paylaşım yapanlar? Terör örgütü PKK’nın televizyon kanallarında onların yalanları ile şanlı Türk ordusuna ‘kimyasal gaz kullandılar’ iftirası atan. Her fırsatta terör örgütü PKK’ya fiziksel olarak propaganda ile moral ve destek veren, Ermeni soykırımı yalanını savunarak, kendi ülkesini suçlamayı maharet gören. PKK terör örgütüne karşı gerçekleştirilen Sur, Cizre ve Nusaybin merkezli hendek operasyonlarında kendi devletini suçlayıcı bildiriye imza atan. Evinde yapılan aramalarda tıbbi malzeme yerine çok sayıda uzun namlulu silah mermisi çıkan ve evini adeta karargaha çeviren bu zihniyet;

A milli futbol takımımıza destek veren hekimlerimizi kendilerinde eleştirmeyi hak görse de karşılarında biz olacağız.”

“YAPILANLAR MİLLETİMİZİ DERİNDEN YARALAMAKTADIR”

Milletvekili Arslan, sözlerini şöyle tamamladı: “Türk Tabipleri Birliğini ideolojik yönlerinin borazanına dönüştürüp her konuda kendilerinde söz hakkı görenler, bu yapıları kuruluş amaçlarına uygun faaliyetlere yoğunlaştırmak yerine Türkiye’ye düşman her türlü yapının yanında yer alan bir yapı haline dönüştürmüştür. Her fırsatta terör örgütünün diliyle konuşan, ülkesine ve ordusuna alçakça bühtan edenlerin adı Türk ile başlayan bir kurumun yöneticisi olması, başta hekimlerimiz olmak üzere milletimizi derinden yaralamaktadır. Politize değil, adına yakışır, kuruluş amacına yoğunlaşmış bir birlik olması dileklerimle.”