“Tüm eğitim çalışanlarına başarı belgesi verilmeli”

“Tüm eğitim çalışanlarına başarı belgesi verilmeli”

Afyonkarahisar Eğitim Bir-Sen 1 Nolu Şube Başkanı Mustafa Arslan, sendika olarak tüm eğitim çalışanlarına başarı belgesi verilmesi yönünde girişim ve talepte bulunduklarını açıkladı

 

Mustafa Arslan Eğitim-Bir-Sen olarak, Millî Eğitim Bakanlığı’na başvuruda bulunup, okullarda ve taşra teşkilatında görev yapan memur ve hizmetliler başta olmak üzere diğer hizmet sınıflarındaki personele başarı belgesi verilmesi talebinde bulunduklarını kaydetti.
“BELGE SADECE
ÖĞRETMENLERE VERİLİYOR”
Mustafa Arslan, başarı belgesinin bazı eğitim kurumlarında öğretmenevleri, rehberlik ve araştırma merkezleri, il ve ilçe millî eğitim müdürlüklerinde görevlendirilen öğretmen ve yöneticileride kapsaması gerektiğini vurguladı. Arslan, “Millî Eğitim Bakanlığı web sayfasında 16 Ocak 2022 tarihinde yapılan haberde, ‘6 Eylül 2021 tarihinden itibaren okulları kesintisiz haftada beş gün yüz yüze açık tutmak için yoğun çaba sarf etmelerinden dolayı Sayın Bakan tarafından bütün öğretmenlere ve idari kadroya başarı belgesi gönderildiği’ ifade edilmiştir. Salgın sürecinin etkilerinin devam ettiği bu zor şartlar altında okulları açık tutmak ve eğitim-öğretimi sürdürmek için azami gayret sarf eden öğretmenlerimizin ve idari personelin emeklerinin görülmesi eğitim çalışanlarını memnun etmiştir. Ancak sendikamıza, söz konusu başarı belgelerinin sadece örgün eğitim kurumlarındaki öğretmenlerimize verildiği belirtilmektedir.” dedi.
“KONU HAKKINDA
ŞİKÂYETLER GELİYOR”
Arslan sözlerini şöyle tamamladı: “Başarı belgesinin okullarda ve taşra teşkilatında görev yapan memur ve hizmetliler başta olmak üzere, diğer hizmet sınıflarındaki personele ve bazı eğitim kurumlarında görevlendirilen öğretmen ve yöneticilere verilmediği yönünde şikâyetler gelmektedir. Salgının yeni varyantlarla etkisini halen tüm şiddetiyle hissettirdiği bu zaman diliminde yüz yüze eğitimin devamında ve okulların açık tutulmasında memur ve hizmetlilerin, teknik hizmetler sınıfı, yardımcı hizmetler sınıfı, sağlık hizmetleri sınıfı ve genel idare hizmetleri sınıfı çalışanlarının emekleri, özverileri ve çabaları inkâr edilemez. Bu nedenle, okullarda ve taşra teşkilatında görev yapan memur ve hizmetliler başta olmak üzere, diğer hizmet sınıflarındaki personel ile başarı belgesi verilmeyen diğer eğitim kurumlarındaki öğretmen ve yöneticilere de başarı belgesi verilmesi gereklidir.”
>> Hayriye CANER’in Haberi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi