“Türkiye’nin geleceği için mücadele veriliyor”

“Türkiye’nin geleceği için mücadele veriliyor”

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, Libya, Ege ve Akdeniz, Suriye ile Kafkaslarda verilen mücadelenin Türkiye’nin geleceğiyle ilgili olduğunu herkesin görüp kabul etmesi gerektiğini söyledi

 

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Bayat, Çay, Emirdağ ve İscehisar ilçelerinin seçimli Gençlik ve Kadın Kolları Başkanlıklarının olağan kongreleri tamamlandı. Kongrelere; İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, Merkez İlçe Başkanı Ziya Coşkun Karadeniz, Gençlik Kolları Başkanı Ethem Karahan, Kadın Kolları Başkanı Av. Ferda Ertürk, İl Başkan Yardımcıları Yakup Yılmaz, Abdil Tıkır ve Davut Yılmaz ile birlikte İlçe Başkanları, Belediye Başkanları, İl Genel Meclis Üyeleri ve çok sayıda partili katıldı.
“TÜRKİYE BUGÜN
DAHA GÜÇLÜ BİR ÜLKE”
AK Parti Emirdağ Kadın Kolları 6. Olağan Kongresi, Gençlik Kollarının İscehisar, Bayat ve Çay ilçelerinin 6. olağan kongreleri koronavirüs tedbirleri kapsamında tamamlanıldı. Kongrelerde katılımcılara hitap eden AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, geçmişte derme çatma karakollarda terör saldırılarına uğrayan Mehmetçiklere yardım götüremeyen bir ülke iken bugün Libya’da din kardeşlerimize, Suriye’de soydaşlarımıza ve Azerbaycan’daki kardeşlerimize destek veren bir ülke konumuna gelindiğini söyledi. Uluçay, “Ülkemizde hâlâ istikbalimiz için hayaller kurabilme, bunu projelendirme, planlama, hayata geçirme kabiliyetine ve iradesine sahip tek parti AK Parti’dir. Türkiye’de sırf AK Parti’ye olan düşmanlığı sebebiyle ülkemizin her meselesinde karşı tarafın safında yer alan bir kesim var. ABD Başkan adayı Joe Biden’in ortaklarım sözünü susarak kabullenen bir kesim var.” dedi.
“SAVAŞMAYI BİLİYOR
AMA İSTEMİYORUZ”
1990’lı yıllardaki Türkiye’nin durumuna dikkat çeken Uluçay şöyle konuştu: “Dün derme çatma karakollarda terör saldırılarına uğrayan Mehmetçiklerimize yardım götüremeyen bir ülke iken bugün Libya’da din kardeşlerimize, Suriye’de soydaşlarımıza ve Azerbaycan’da kardeşlerimize destek veren bir ülke konumuna geldik. Azerbaycan topraklarındaki kardeşlerimize verdiğimiz SİHA’lar ile operasyonların seyrini değiştirirken, zalim Ermeniler dünyadan yardım isteyecek duruma düşmüştür. Bizim savaşmayı bilmeyen değil savaşmak istemeyen bir ülke olduğumuzu, son operasyonlarımızla herkese bir kez daha ispatladığımızı düşünüyorum. Ebediyete uğurladığımız askerimizin, polisimizin, jandarmamızın, güvenlik korucularımızın, tüm kamu görevlilerimizin şüheda makamına yükseldikleri konusunda kuşkusu olan, önce dönüp kendi inancını, imanını bir sorgulasın.”
“SINIR ÖTESİ MÜCADELE
HEPİMİZİN GELECEĞİ
İLE İLGİLİ”
Suriye’den, Libya’dan Türkiye’nin çekilmesi halinde kardeş ülke Azerbaycan’a destek verilmemesi halindeki ortaya çıkacak tabloya dikkat çeken Uluçay şunları söyledi: “Bu emperyalist güçlerin Türkiye’nin bütünlüğüne saygı göstereceğini mi sanıyorsunuz? Sadece Suriye değil, Libya’yı, Azebaycanlı kardeşlerimizi verdikleri mücadelede yalnız bırakır ve mücadeleyi başarıyla sonuçlandıramazsak sıranın ülkemize gelmesini beklemek durumunda kalacağız. Aynı şekilde sınırımızda Azeri kardeşlerimize düşmanlığı temel misyon edinmiş, topraklarında gözü olduğunu da asla inkâr etmeyen bir rejim varken biz burada nasıl huzurla yaşayabiliriz? Öyleyse Libya, Ege ve Akdeniz, Suriye ve Kafkaslarda verilen mücadelenin hepimizin geleceğiyle ilgili olduğunu herkesin görmesi ve kabul etmesi gerekiyor.”
ÜÇ BAŞKAN GÜVEN TAZELEDİ
Kongre sonrası yapılan seçimde İscehisar Gençlik Kolları mevcut İlçe Başkanı Yaşar Sav güven tazeledi. Bayat Gençlik Kolları mevcut İlçe Başkanı Muhammed İnan da görevini Muhammed Güllü’ye devretti. Çay Gençlik Kolları Başkanı Ferhat Erdoğan da güven tazelerken, Emirdağ Kadın Kolları Başkanı Elif Çakallı da güven tazeleyen Kadın Kolları İlçe Başkanı oldu.
>> Kocatepe Haber Merkezi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi