“Ülkemiz ve insanlık için yılmadan çalışın”

“Ülkemiz ve insanlık için yılmadan çalışın”

“Ülkemiz ve insanlık için yılmadan çalışın”

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılış yıldönümü olan ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuklara armağan edilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri çerçevesinde Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda bir tören düzenlendi.
TEK MİLLETVEKİLİ KÖKSAL
Törene Afyonkarahisar Valisi Hakan Yusuf Güner, Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, Garnizon ve İkmal Komutan Tuğg. Gökhan İsmet Gülmez, Belediye Başkan Vekili Mahmut Emin Birliktir, Cumhuriyet Başsavcısı Bayram Eray, Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak katıldı.
BAĞIMSIZLIĞIN GÜR SESİ
Törende konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, 23 Nisan’ın önemine dikkat çekti. Yalçın, “Gönüllerde tutuşan bağımsızlık ateşi yurdumuzun her köşesinde alevlenmiş ve 23 Nisan 1920 günü Ankara’dan, tüm dünyaya ulusal egemenliğimizin haykırdığı gür bir ses duyulmuştur. Kaynağını milletin gayretinden, cesaretinden, azminden, kararlılığından birlik ve beraberliğinden altın bu haykırış aynı zamanda ülkemizin kısım bahara döndürecek bir dirilişin müjdecisiydi” dedi.
AYDINLIK YARINLARIMIZI KURACAKSINIZ
Çocuklara ve gençlere seslenen İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, şöyle devam etti:
“Aydınlık yarınlarımızın kuracak olan sevgili çocukları, sevgili gençler, siz bizim için çok değerlisiniz ve her şeyin en güzeline layıksınız. Okuyan, araştıran, düşünen, sorgulayan, bilimi ve teknolojiyi yararlı bir şekilde kullanan, milli ve manevi değerlerine bağlı, insan haklarına saygılı, kendine güvenen bireyler olarak yetiştiğiniz müddetçe, ülkemiz ve insanlık adına büyük başarılara imza atacağımızdan eminiz ve sizlere güveniyoruz. Bu şekilde aldığınız bir eğitim sizi, ailenizi, milletimizi, ülkemizi ve insanlığı yüceltecektir. Bunun için yılmadan çalışmaya devam etmelisiniz.”
OSMANLI ŞERBETİ İKRAM EDİLDİ
Törende Kocatepe İlkokulu Çocuk Korosu şarkıları söylendi. Daha sonra Şehit Murat Saraç İlkokulu öğrencisi Raziye Nur Yardam tarafından ’23 Nisan’ isimli şiir okundu. Asiye Sultan Anadolu Mehteran gösterisi izleyenler tarafından büyük ilgi gördü. Gösteri sırasında ise Asiye Sultan Anadolu tarafından Vali Güner ve protokol üyelerine Osmanlı Şerbeti ikram edildi.
ÖDÜLLER TAKRİM EDİLDİ
Törenin devamında Cumhuriyet İlkokulu halk oyunları gösterisi sergilenirken, Yüksel Varlı İlkokulu öğrencisi Veli Samet Akkoç tarafından ’23 Nisan’ isimli şiir okundu. Melek Peyker Anadolu halk oyunları sergilenmesiyle devam eden tören 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğünce ilk ve ortaokulları düzeyinde düzenlenen şiir, resim ve kompozisyon yarışmasında derece giren öğrencilere ödülleri Vali Hakan Yusuf Güner, Milletvekili Burcu Köksal, İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğg. Gökhan İsmet Gülmez ve Belediye Başkanı Vekili M. Emin Biriktir tarafından verildi.
ÇEMBER GÖSTERİSİNE
PROTOKOL DESTEĞİ
Törenin sonuna doğru Yüksel Varlı Ortaokulu öğrencilerinden çocuk oyunları gösterileri sergilenirken Şehit Murat Saraç ilkokulu öğrencilerinin çember gösterisi ve topaç çevirme gösterisi izleyenler tarafından büyük alkış aldı. Vali Hakan Yusuf Güner ve protokol üyelerinin çocukların yanına gelerek topaç çevirmelerinin ve sonrasında tören heyetini kutlamasının ardından tören sona erdi. (Kocatepe Haber Merkezi)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi