Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Ülkü Ocakları’ndan UEFA’nın Skandal Soruşturmasına Sert Tepki

Afyonkarahisar Ülkü Ocakları İl Başkanı Mesut Çetinkaya, Milli Futbolcu Merih Demiral’ın gol sevincini yaşarken Bozkurt işareti yapan Merih Demiral’a soruşturma açan UEFA’ya sert tepki gösterdi

Afyonkarahisar Ülkü Ocakları İl

Ülkü Ocakları’ndan UEFA’nın Skandal Soruşturmasına Sert Tepki

Afyonkarahisar Ülkü Ocakları İl Başkanı Mesut Çetinkaya, Türkiye-Avusturya maçında 2 gol atarak ‘Maçın Adamı’ seçilen Merih Demiral’ın yaptığı Bozkurt işaretine UEFA’nın soruşturma başlatmasına tepki gösterdi. Çetinkaya, “Bozkurt işareti Türklüğün simgesidir. Bugüne has değil, şanlı tarihimizden gelen bir gelenektir. Her Türk asker doğduğu gibi, her Türk milliyetçi doğar. Binlerce yıllık devlet geleneği olan Türk Milleti’nin simgesi Bozkurt, Milli Takım’ın zaferini taçlandıran Merih Demiral’a çok yakışmıştır. Merih Demiral’a Bozkurt işareti dolayısıyla soruşturma açmak; Türk Milleti’ne hakarettir. Hepimiz Bozkurt’uz!” dedi.

NE MUTLU TÜRK’ÜM DİYENE

Çetinkaya, Milli Takımı da kutlayarak “Milli Takımımız yine bir zaferle göğsümüzü kabarttı. Avrupa Şampiyonu olmamız için 3 maç kaldı. Biz Milli Takımızın tüm zaferlerini Ülkü Ocakları binamızın bahçesinde, tüm teşkilat mensuplarımızla izlemeye devam edeceğiz. Ne mutlu Türk’üm diyene!” ifadelerini kullandı.