Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“Ülkücüler Serden Geçer; Davadan Vazgeçmez”

Afyonkarahisar Ülkü Ocakları, Türkiye-Çekya maçı öncesinde yükseköğretim ve ortaöğretime yönelik bir etkinlik düzenledi. Afyonkarahisar Ülkü Ocakları İl Başkanı Mesut Çetinkaya, “Ülkücüler serden geçer, davadan vazgeçmez” dedi

Afyonkarahisar Ülkü Ocakları, Türkiye-Çekya

Afyonkarahisar Ülkü Ocakları, üniversite ve lise öğrencilerinin katıldığı etkinlik düzenledi. Avrupa Futbol Şampiyonası’nda oynanan Türkiye-Çekya maçı öncesinde Ülkü Ocakları’nda gerçekleştirilen etkinlikte birlik ve beraberlik mesajı verilirken gençlere Ülkücülük bilinci hakkında bilgi verildi.

“Ülkücüler Serden Geçer; Davadan Vazgeçmez”

Afyonkarahisar Ülkü Ocakları İl Başkanı Mesut Çetinkaya, “Biz Başbuğumuz Merhum Alparslan Türkeş’in ifadesi ile ‘Tanrı Dağı kadar Türk, Hira Dağı kadar Müslüman’ız, bu davanın bir neferiyiz. Bilge Liderimiz Sayın Dr. Devlet Bahçeli’nin ifadesiyle adamın adamı değil davanın adamlarıyız. Mete Han’ın, Kürşat’ın, Sultan Alparslan’ın, Fatih Sultan Mehmet Han’ın, Yavuz Selim Sultan’ın, Kanuni Sultan Süleyman’ın, Abdülhamit Han’ın, Gazi Mustafa Kemal Paşa’nın genç mirasçılarıyız. Ülkücülük bir heves değil, hayatın merkezindedir. Ülkücülük, ülkemizde ve dünyadaki tüm olaylara bu bilinçle bakmak ve tavır almak, harekete geçmektir. Ülkücüler serden geçer; davadan vazgeçmez” ifadelerini kullandı.

Çetinkaya, “Bize verilen bu kutlu görevde yardımcı olan yönetim arkadaşlarımızla hedefimiz bu davanın önemini ortaöğretimden başlayarak yükseköğretimde okuyan gençlerimize anlatıp bilinçli gençler yetiştirmektir. Bu kutsal görevi yerine getirmek için üstün bir gayret göstereceğiz” ifadelerini kullandı.

“Ülkücüler Serden Geçer; Davadan Vazgeçmez” “Ülkücüler Serden Geçer; Davadan Vazgeçmez”