Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Umut Evirgen Ne Mezunu?

Ünlü oyuncu “Serenay Sarıkaya’nın sevgilisi Türk yönetmen, senarist, yapımcı ve işletmeci Umut Evirgen’in hayatı ve biyografisi internette sorgulanan konular arasında yer alıyor.  Peki, Umut Evirgen kimdir? Ne iş yapıyor? Nereden mezun?” sizler için araştırdık.

Ünlü oyuncu “Serenay Sarıkaya’nın

Ünlü oyuncu “Serenay Sarıkaya ile bir birliktelik yaşayan Türk yönetmen, senarist, yapımcı ve işletmeci Umut Evirgen özel hayatı ile gündemde yer alana isimler arasında. Ünlü yönetmenin kim olduğu binlerce kişi tarafından merak edilerek araştırılıyor. Umut Evirgen hakkında merak ettiklerinizi sizler için araştırdık.

 

UMUT EVİRGEN KİMDİR, NE MEZUNU?

Türk yönetmen, senarist, yapımcı ve işletmeci Umut Evirgen, 26 Şubat 1990 tarihinde doğmuştur. Üniversite eğitimini New York’da Berkeley College’de İşletme alanında tamamlayan ünlü yönetmen, yüksek lisansını İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Sinema TV alanında yapmıştır. İlk kısa filmi olan İyi Yemek Öldürür’le aralarında Edmonton Film Festival (Oscar Qualifying)’in de yer aldığı pek çok festivale katılan Evigen, ClujShorts ve Short to the Point festivallerinde En İyi Kurgu, Malatya Film Festivali’nde Jüri Özel Ödülü aldı. Senaristliğini yaptığı projeleri hayata geçirebilmek için 2019 yılında Set Sanat Prodüksiyon’u kurdu. İlk uzun metrajlı filmi olan Ben Bir Denizim’in senaristliğini ve yönetmenliğini yaptı.

Yönetmenlik, senaristlik ve yapımcılığın yanı sıra işletmeci kimliği de olan Umut Evirgen, ünlü eğlence mekanı La Boom’un sahibidir. Ayrıca Teras Emirgan, suşi restoranı Next Door ve Pizza Emirgan da Umut Evirgen’e ait.

Afyon Haber Son Dakika Afyon Namaz Vakti