DOLAR 16,7832 0.34%
EURO 17,4971 -0.28%
ALTIN 974,310,49
BITCOIN 3228310,53%
Afyonkarahisar
23°

AÇIK

13:13

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Üniversiteli öğrenciler yarışacak

Üniversiteli öğrenciler yarışacak

ABONE OL
7 Mayıs 2020 00:46
Üniversiteli öğrenciler yarışacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Afyonkarahisar Valiliği ve İl Müftülüğü’nce üniversite öğrencilerine yönelik “Yunus Emre’nin Sevgi ve Hoşgörü Anlayışı” konulu makale yazma yarışması düzenlenecek

 

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) ve Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) öğrencisi üniversiteli gençlere yönelik makale yarışması ile gençlerin koronavirüs günlerini daha verimli değerlendirilmesi amaçlanıyor.
“SEVGİ İLE İYİLEŞME ARZU EDİLİYOR”
Makale yazma yarışması İl Müftülüğü Gençlik Koordinatör-lüğü ile Aile ve Dini Rehberlik Bürosu işbirliğiyle yürütülecek. Yarışmayla ilgili bilgi veren İl Müftüsü Şükrü Kabukçu, “Afyon-karahisar Valiliğimizin ‘2020 Af-yonkarahisar Sevgi Yılı’ projesi kapsamında İl Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürosu tarafından ‘Selamı Paylaş Kardeşinle Yakın-laş’ isimli bir proje hazırlanmıştı. Dünyayı tehdit altına alan virüs sebebiyle alınan tedbirler kapsamında, proje faaliyetlerini güncelleyerek çalışmalarımıza devam ettik. Bu çerçevede din görevlileri arasında ‘Selamı Ya-yalım’ başlıklı hutbe yazma yarışması düzenleyerek topluma önderlik eden din görevlileri vasıtasıyla insanlar arasında sevgi ve kardeşliğin hâkim olmasını amaçladık. Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs (COVİD-19) salgınından gençlerimizin de etkilendiğini düşünerek onlara yönelik rehberlik hizmetlerimizi sürdürüyoruz. Okullarından uzakta eğitimlerine de-vam etmekte olan üniversite öğrencilerimizin evde kaldıkları bu günleri fırsata çevirmeleri için söz konusu projemizin etkinlikleri kapsamında makale yazma yarışması düzenliyoruz. Bu yarışmayla Yunus Emre’nin kuşatıcı sevgi anlayışını daha iyi kavramayı ve sevgiyle iyileşmeyi arzu ediyoruz.” dedi.
“ÖDÜLLER ALTIN
OLARAK VERİLECEK”
Şükrü Kabukçu, sevginin birleştirici, kaynaştırıcı ve bütünleştirici gücünden yola çıkarak, toplumda sevgiyi yaymak ve bu konuda farkındalığı artırmak istediklerini belirterek, “Bu nedenle düzenlenen yarışmaya Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) veya Afyon Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) öğrencisi olan ya da diğer üniversitelerde okumakla birlikte hâlihazırda il sınırları içinde ikamet eden öğrenciler katılabilecek. Her öğrencinin 30 Nisan-22 Mayıs tarihleri arasında bir makale metni ile katılabileceği yarışmanın sonunda, İl Müftülüğü tarafından ödül olarak; birinci olan öğrenciye yarım altın, ikinci olan öğrenciye çeyrek altın, üçüncü olan öğrenciye ise gram altın verileceği bildirildi.”

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.